Obejrzyj trening gwiazdy Manchesteru United Masona Greenwooda z Getafe

0
8
Mason Greenwood rozpoczyna nowy rozdział w Getafe. (zdjęcie: united radar, twitter)

Mason Greenwood, skrzydłowy Manchesteru United, rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze piłkarskiej z Getafe.

Mason Greenwood, utalentowany skrzydłowy Manchesteru United, rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze piłkarskiej. Widziano go na treningu z hiszpańską drużyną Getafe po raz pierwszy od czasu wypożyczenia z Czerwonych Diabłów, jak podaje goal.com. Greenwood opuścił Manchester po oczyszczeniu z zarzutów dotczących usiłowania gwałtu i napaści.

Odejście Greenwooda z Old Trafford zostało potwierdzone tuż przed ostatecznym terminem transferów latem, w ramach trwających zmian w składzie Manchesteru United. Obecność skrzydłowego na wtorkowej sesji treningowej Getafe już podekscytowała fanów, ponieważ pokazał swoje umiejętności, strzelając gola na treningu, zdobywając brawa od obecnych.

CZYTAJ: Mason Greenwood przerywa milczenie w sprawie wypożyczenia do Getafe z Manchesteru United

Posunięcie to następuje po burzliwym roku Greenwooda, podczas którego borykał się z problemami prawnymi. W 2022 roku postawiono mu zarzuty usiłowania gwałtu i przemocy domowej. Jednak później Prokuratura Koronna umorzyła sprawę, powołując się na brak realnych szans na wniesienie oskarżenia.

Getafe nie jest jedynym klubem, który wyraził zainteresowanie utalentowanym młodym zawodnikiem. Klub Serie A Lazio również chciał skorzystać z usług Greenwooda, składając nawet ofertę w ostatecznym terminie. Na nieszczęście dla Lazio nie udało się sfinalizować transferu, ponieważ dokumenty nie zostały złożone przed godziną 19:00 we Włoszech.

CZYTAJ: Poważne konsekwencje wobec gracza Manchesteru United

Przeniesienie wypożyczenia do Getafe daje Masonowi Greenwoodowi szansę na odnowienie kariery i odzyskanie formy podczas gry w innym środowisku piłkarskim. To nowy początek dla utalentowanego skrzydłowego i zarówno kibice Getafe, jak i Manchesteru United będą z uwagą śledzić jego postępy, gdy rozpoczyna nowy rozdział w swojej piłkarskiej podróży.