Obrona do poprawy w FC Bayern

0
3
Czy Liga Mistrzów poprawi humory kibicom Bayernu Monachium? (zdjęcie: Ghaly, x)

Czy FC Bayern uratuje sezon 2023/2024 z pomocą Ligi Mistrzów? Przed ćwierćfinałem z Arsenalem wzrosły nadzieje na trofeum w Monachium. Jednak były piłkarz Mario Basler nadal widzi słabość mistrzów Niemiec.

Teraz trzeba znów spróbować zachować czyste konto” – podkreślił 55-latek w swoim podcaście „Basler ballert”.

Chociaż ostatnio wyniki ponownie się poprawiły, linia obrony regularnie ujawniała duże luki. Nawet zajmujący ostatnie miejsce w Bundeslidze Darmstadt 98 strzelił dwa gole przeciwko drużynie z Monachium.

„Bayern wciąż musi zapanować nad swoją obroną przed Ligą Mistrzów. Na arenie międzynarodowej musisz być stabilny w defensywie. Musisz zachować czyste konto w jednym lub dwóch meczach, inaczej nie będziesz miał szans – wyjaśnił Basler.

CZYTAJ: Mamy lidera w walce o Sebastiana Szymańskiego

Obecni liderzy Premier League FC Arsenal są niezwykle ofensywnym przeciwnikiem.

To będą dwa ekscytujące mecze na równych zasadach” – przewiduje Basler, dodając: „To są dwa mecze, które zależą od formy dnia, o której zadecydują małe rzeczy„.

Jeśli Bayern chce mieć szansę, to chodzi o obronę. Ponieważ Bayern ma tak dużo jakości na boisku w ofensywie. Potrafią strzelić trzy lub cztery gole w każdym meczu przeciwko dowolnej drużynie” – wskazał Basler.

W rzeczywistości podopieczni trenera Thomasa Tuchela byli w ostatnich miesiącach celni, ale pozwalali na zbyt wiele z tyłu.

To jeden z powodów, dla których klub i trener po sezonie pójdą własnymi drogami. Pierwotnie współpraca miała trwać do 2025 roku, ale teraz zakończy się rok wcześniej.

CZYTAJ: Tajny plan Łukasza Podolskiego dla FC Köln