Obrońca AC Milanu oskarżony o nielegalne zakłady bukmacherskie

0
4
Śledztwo w sprawie skandalu bukmacherskiego we Włoszech nabiera tempa. Śledztwo dotyczy także Alessandro Florenziego z AC Milanu. (zdjęcie: fotomac, X)

Obrońca AC Milanu, Alessandro Florenzi, jest obecnie objęty dochodzeniem w związku z podejrzeniem udziału w nielegalnej działalności hazardowej, co jeszcze bardziej komplikuje trwający skandal bukmacherski we włoskiej piłce nożnej.

Alessandro Florenzi jest kolejnym piłkarzem, wobec którego toczy się śledztwo w związku ze skandalem bukmacherskim we Włoszech.

Taka sytuacja jest następstwem niedawnych zakazów nałożonych na zawodnika Juventusu Nicolo Fagioli i Sandro Tonali z Newcastle, obaj zamieszani w podobne sprawy.

CZYTAJ: Sandro Tonali został zawieszony w Newcastle United za skandal hazardowy. Czeka go długa przerwa!

Włoska agencja AGI donosi, że prawy obrońca AC Milanu, Alessandro Florenzi, jest objęty dochodzeniem w związku z rzekomym nielegalnym hazardem – napisał Fabrizio Romano na Twitterze.

Oczekuje się, że 32-latek w nadchodzących dniach spotka się z włoskim prokuratorem, aby odnieść się do postawionych mu zarzutów. Pomimo śledztwa, Florenzi w dalszym ciągu wnosi cenny wkład w rozwój drużyny AC Milanu, ponieważ w tym sezonie wystąpił w pięciu meczach Serie A i pięciokrotnie wystąpił w roli zmiennika. Jego kontrakt z AC Milanem obowiązuje do 2025 roku i pozostaje on doświadczonym reprezentantem Włoch z 49 występami na swoim koncie.

Fagioli i Tonali zostali zawieszeni odpowiednio na siedem i dziesięć miesięcy, a podobny los może spotkać Alessandro Florenziego, jeśli zostanie on uznany za winnego. Wynik śledztwa ma istotne konsekwencje dla przyszłości obrońcy w AC Milanie i jego pozycji we włoskiej piłce nożnej.

CZYTAJ: Były napastnik Premier League skazany za niepłacenie alimentów

Po dołączeniu do AC Milanu w 2022 roku, Florenzi rozegrał 49 występów, a potencjalne jego zaangażowanie w skandal bukmacherski zwiększa niepewność jego roli w składzie. Podczas gdy AC Milan przygotowuje się do wznowienia działań 25 listopada po przerwie międzynarodowej przeciwko Fiorentinie, obrońca czeka z niepokojem na wynik śledztwa, który może ukształtować trajektorię jego kariery w nadchodzących miesiącach.