Obrońca Chelsea został nowym piłkarzem Leeds!

0
13
Menedżer Leeds, Daniel Farke, patrzy z zaciekawienie w przyszłość. (zdjęcie: gladbach, twitter)

Leeds United ma przyjemność ogłosić pozyskanie Ethana Ampadu na stałe.

Wszechstronny obrońca, który może grać również w pomocy, przechodzi do klubu z Chelsea za 7 milionów funtów plus dodatki.

22-latek podpisał czteroletni kontrakt z Leeds, obowiązujący do lata 2027 roku.

CZYTAJ: Znalazł nowy klub – pięć dni po uniewinnieniu

Ampadu przeszedł przez szeregi z Exeter City i został najmłodszym zawodnikiem, który grał w ich pierwszej drużynie, debiutując w wieku 15 lat, w sierpniu 2016 roku.

Po 13 występach dla Greków, latem 2017 roku został kupiony przez drużynę Premier League Chelsea i zadebiutował w Pucharze EFL przeciwko Nottingham Forest we wrześniu tego samego roku.

Dwa miesiące później, w wieku 17 lat, Ampadu zadebiutował w reprezentacji Walii przeciwko Francji.

W ciągu ostatnich czterech sezonów spędzał czas poza Chelsea na wypożyczeniu, najpierw w RB Leipzig, w niemieckiej Bundeslidze.

Wrócił do Anglii z Sheffield United na sezon 2021/22, występując 25 razy dla The Blades w Premier League.

W ostatnich dwóch kampaniach, Ampadu rozegrał 60 występów we włoskiej Serie A, dla Venezia i Spezii.

Na arenie międzynarodowej, po swoim debiucie w 2017 roku, Ampadu zgromadził łącznie 44 występy w reprezentacji swojego kraju.

Odegrał kluczową rolę, gdy Walia zakwalifikowała się do UEFA Euro 2020 i pomógł drużynie przejść do historii, kiedy w czerwcu 2022 roku zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata FIFA po raz pierwszy od 1958 roku.

Ampadu grał trzy razy w UEFA Euro 2020, pomagając Walii awansować do 1/8 finału turnieju, podczas gdy w Katarze na Mistrzostwach Świata FIFA 2022 również zagrał trzy razy.

CZYTAJ: Raków Częstochowa wygrywa w eliminacjach Ligi Mistrzów

Zostaje pierwszym nabytkiem klubu w letnim okienku transferowym i po raz pierwszy może wystąpić w sobotnim przedsezonowym meczu towarzyskim z AS Monaco na LNER Community Stadium.