Odmawia sprzedaży Liverpoolu

0
57
Klopp i Henry ramię w ramię.

Plotki szybko pojawiają się, gdy pojawiają się sygnały, że Liverpool i Manchester United mają zostać sprzedane w tym samym czasie. To dwa kluby, dla których inwestorzy na całym świecie są gotowi posunąć się do ekstremalnych starań i mogą minąć dziesięciolecia, zanim ponownie staną się dostępne do zakupu. Teraz okazuje się, że cała sprawa może się skończyć tak, że żaden z dwóch klubów nie zmieni właściciela.

Za Manchester United trzy lub cztery grupy inwestorów złożyły oferty na klub, ale w tym samym czasie Glazerowie pracują nad rozwiązaniem finansowym, w którym zachowują własność i zapraszają fundusz hedgingowy, który zapewni zwiększone inwestycje. W przypadku właściciela Liverpoolu, Johna W. Henry’ego, nie ma nawet mowy o sprzedaży klubu.

Czytaj: Klopp z aktualnościami na temat Nuneza przed wielkim meczem z Realem Madryt

„Czy chcemy zostać w Anglii na zawsze? NIE. Czy sprzedajemy LFC? NIE. Czy rozmawiamy z inwestorami? Tak. Czy coś się tam wydarzy? Myślę, że tak, ale to nie będzie sprzedaż” – powiedział Henry w wywiadzie dla Boston Sports Journal.

Czytaj: Skandale zmuszają Vince’a McMahona do sprzedaży, ale żąda więcej, niż żąda rodzina Glazerów za Manchester United

Liverpool nie na sprzedaż. Zobaczymy, jak kibice Liverpoolu zareagują na tę mocną wypowiedź wciąż nie chętnego do sprzedaży Johna W. Henry’ego.