Odmłodzenie niemieckiej reprezentacji przed Euro 2024

0
47
Thomas Müller, weteran niemieckiej kadry; zdjęcie: Sport.de: Twitter

Po żenującym odpadnięciu z rundy wstępnej na mundialu w Katarze, reprezentacja Niemiec ma otrzymać nową, młodszą twarz, w końcu Mistrzostwa Europy są w przyszłym roku. W pierwszych międzynarodowych meczach nowego roku trener reprezentacji Niemiec Hansi Flick zrezygnował z usług weteranów, takich jak Thomas Müller (FC Bayern) czy Marco Reus (BVB).

Dlatego trener reprezentacji Hansi Flick powołał wielu debiutantów na testy przeciwko Peru i Belgii, którzy teraz mogą pokazać się z dobrej strony.  W zamian niektórzy weterani zostali w domu.

Były reprezentant kraju Michael Rummenigge uważa, że trener ma rację, ale wymaga od niego jeszcze większej konsekwencji.

Zobacz jeszcze: Które gwiazdy odchodzą z Bayernu Monachium?

Rummenigge kontynuowałby bez starych gwiazd FC Bayern i BVB. Wciąż istnieje coś w rodzaju gabinetu cieni graczy takich jak Thomas Müller, Ilkay Gündogan czy Marco Reus, których tym razem nie ma, ale Flick wciąż trzyma otwarte tylne drzwi. Powinien je zamknąć” – podkreślił 59-latek w gościnnym wpisie dla portalu „Sportbuzzer”.

Chociaż gwiazdy powyżej 30 roku życia „nadal posiadają wspaniałe cechy nawet w zaawansowanym wieku piłkarskim”, podkreślił młodszy brat wieloletniego szefa Bayernu Karla-Heinza Rummenigge, „ale w pewnym momencie musisz patrzeć w przyszłość bez „jeśli” i „ale”.

Jego jasne żądanie: „Flick powinien być odważny, narysować linię i dać przykład. Nawet jeśli staje się to trudne i wyboiste”.

Przeczytaj także: Barcelona planuje dodatkowe mecze towarzyskie

Z drugiej strony Rummenigge zatrzymałby obecnie kontuzjowanego Manuela Neuera. „Z nim inaczej oceniłbym sytuację. Gdyby po powrocie do zdrowia odzyskał dawną formę, byłby najlepszym bramkarzem na świecie. Flick nie może obejść się bez kogoś takiego – wyjaśnił były napastnik FC Bayern i BVB.