Odroczenie negocjacji kontraktowych, co daje Liverpoolowi impuls

0
45
Mason Mount może trafić do wielkiego rywala Chelsea. (zdjęcie: liverpool, twitter)

Mason Mount odejdzie z Chelsea? Ligowi rywale monitorują sytuację.

Masona Mounta kontrakt w Chelsea wygasa za 18 miesięcy, a rozmowy na temat nowej umowy utknęły w martwym punkcie. Anglik domaga się znacznej podwyżki zarobków.

Czytaj: Zainteresowanie Masonem Mount rośnie!

Jeżeli obie strony nie zdołają się dogadać, niewykluczone, że w lecie Mason Mount odejdzie ze Stamford Bridge.

Pomocnikowi wygasa kontrakt z końcem przyszłego sezonu, a rozmowy na temat nowego kontraktu utknęły w martwym punkcie. Powiązanie Mounta z długoterminową umową było jednym z priorytetów Todda Boehly’ego, kiedy kupował „The Blues”, ale poczyniono niewielkie postępy.

Co gorsza dla Chelsea, nie idzie im dobrze pod wodzą Pottera, wygrywając tylko dwa z ostatnich 15 meczów we wszystkich rozgrywkach. U Mounta z formą też ostatnio słabo, nie strzelił żadnego gola ani nie asystował w ostatnich dziewięciu meczach.

Manchester United, Liverpool i Manchester City monitorują sytuację Mounta. Według ESPN, trio gigantów Premier League z dużym zainteresowaniem ogląda rozmowy Mounta z Chelsea.

Czytaj: „Graham Potter pod ogromną presją, ale Chelsea musi zachować zimną krew”

Nizaar Kinsella z London Evening Standard uważa, że spośród klubów, które wyrażają zainteresowania Mountem, największe szanse na transfer piłkarza ma Liverpool. Chociaż Mount nie naciska na opuszczenie Stamford Bridge, uważa się, że jest otwarty na przejście do rywala z Premier League.

Rozmowy będą kontynuowane w sprawie nowego kontraktu między Mountem a szefami klubów, a główną przeszkodą będzie jego ostrożność w podpisaniu umowy podobnej do tej, którą Chelsea rozdała w styczniowym okienku transferowym. Anglik był kluczowym graczem w ciągu ostatnich kilku sezonów, jego odejście pozostawiłoby ogromną dziurę w Chelsea.