Odrzucił przeprowadzkę do Manchesteru United i wybrał swój następny klub

0
36
Houssem Aouar. (zdjęcie: Transfer News Live, Twitter)

24-latek odrzucił Man Utd i wybrał swój następny klub.

Francuski pomocnik Houssem Aouar został powiązany z odejściem z Lyon pod koniec sezonu. Kontrakt 24-latka wygasa latem i będzie mógł odejść jako wolny agent pod koniec sezonu.

Czytaj: Sensacja w Pucharze Polski – drugoligowy KKS 1925 Kalisz zagra w półfinale

Dziennikarz Patrick Berger ze Sport1 ujawnił, że Francuz zdecydował się odrzucić propozycje klubów takich jak Manchester United i ma podpisać kontrakt z niemieckim zespołem Eintracht Frankfurt. Negocjacje z klubem Bundesligi są w zaawansowanej fazie, a zawodnik otrzyma opłatę w wysokości około 5 milionów euro i będzie zarabiał 3 miliony euro na sezon.

Manchesterowi United przydałby się kreatywny pomocnik w środku pola, a Aouar byłby dobrym nabytkiem.

Oczekiwano, że Francuz kilka sezonów temu rozwinie się w piłkarza światowej klasy, ale nie rozwinął się tak bardzo, jak by się spodziewał. Niezależnie od tego, Aouar pozostaje utalentowanym zawodnikiem, który mógłby rozkwitnąć pod okiem najwyższej klasy trenera, takiego jak Erik ten Hag.

Czytaj: Wygląda na to, że Erik ten Hag znalazł odpowiedniego lidera dla swojej nowoczesnej drużyny Man United

Podpisanie go na zasadzie wolnego transferu mogło być okazyjnym posunięciem dla Czerwonych Diabłów.

Dopiero okaże się, czy 24-latek szybko przystosuje się do niemieckiego futbolu i wywrze natychmiastowy wpływ na Eintracht Frankfurt w przyszłym sezonie.

Aouar ma dopiero 24 lata i ma mnóstwo czasu, aby poprawić się jako zawodnik i wykorzystać swój ogromny potencjał.

Tymczasem pod koniec sezonu Manchester United będzie musiał sprowadzić środkowego pomocnika, a w ostatnich miesiącach klub ten był powiązany z wieloma zawodnikami.