Oferta Chelsea przyjęta. Pomocnik Leicester poszedł w ślady głównego trenera

0
0
Chelsea się nie zatrzymuje. Dogadała kolejny transfer! (zdjęcie: true, x)

Leicester przyjął ofertę Chelsea dotyczącą zakupu pomocnika Kiernana Dewsbury-Halla, donosi informator Fabrizio Romano.

„Niebiescy” zaoferowali za zawodnika „Lisów” 30 milionów funtów, co zadowoliło Leicester.

Pomocnik wkrótce przejdzie badania lekarskie dla Chelsea. W ramach umowy, Michael Golding pójdzie w przeciwnym kierunku, czyli trafi do Leicester City.

Przeprowadzka do londyńskiego klubu ponownie połączy Dewsbury-Halla z jego byłym głównym trenerem, Enzo Marescą.

25-latek odegrał kluczową rolę w powrocie Leicester do Premier League w zeszłym sezonie, strzelając 12 goli i notując 14 asyst.

Warto zauważyć, że przedwczoraj Chelsea pozyskała 18-letniego napastnika z Aston Villi.

CZYTAJ: Pomocnik oficjalnie opuścił West Ham United

Chelsea pozyskała 18-letniego napastnika Aston Villi

Chelsea aktywnie pracowała nad podpisaniem kontraktu z młodym talentem Aston Villi, Omarim Kellymanem. Przedwczoraj potwierdzono, że londyński klub osiągnął wszelkie porozumienia z „Lwami” i samym zawodnikiem, oficjalnie ogłaszając transfer 18-latka.

Według Fabrizio Romano, transfer ten kosztował Chelsea 19 milionów funtów, a jego kontrakt z klubem obowiązuje przez sześć lat z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kellyman wyraził radość z dołączenia do Chelsea: „Fantastycznie jest być tutaj jako zawodnik Chelsea. To ogromny klub z niesamowitą historią, więc wspaniale jest być jego częścią. To spełnienie marzeń” – powiedział piłkarz.

CZYTAJ: Bayern finalizuje transfer jednego z najzdolniejszych zawodników Premier League

Omari Kellyman jest dzieckiem akademii Derby County. W 2022 roku przeniósł się do Aston Villi i w niedawno zakończonym sezonie grał w pierwszym składzie. Dla „Lwów” rozegrał sześć występów, z czego trzy w Lidze Konferencyjnej Europy, podczas których zanotował jedną asystę.