Oficjalne! Copa America 2024 zostanie rozegrane w tym kraju

0
494
OFICJALNE: Copa America 2024 odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Zdjęcie: Football Tweet, Twitter

Stany Zjednoczone będą gospodarzem Copa America 2024, ponieważ CONCACAF i CONMEBOL zjednoczyły się, tworząc nowe strategiczne partnerstwo.

CO SIĘ STAŁO? Obie federacje ogłosiły swoje nowe partnerstwo w piątek, a nagłówkiem wiadomości było potwierdzenie, że Stany Zjednoczone będą gospodarzem Copa America 2024.

W turnieju weźmie udział 10 drużyn z Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Południowej (CONMEBOL) i sześć drużyn z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF). Dla Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kanady oznacza to rywalizację na wysokim poziomie w drodze do Mistrzostw Świata 2026, ponieważ to właśnie te trzy kraje będą gospodarzami najbliższego mundialu.

Czytaj: Wykluczony z treningu po pożegnaniu na Instagramie

Copa America nie jest jedynym rezultatem tego partnerstwa, ponieważ federacje potwierdziły również, że w Złotym Pucharze CONCACAF W 2024 wezmą udział cztery drużyny CONMEBOL.

Ponadto CONMBEOL i CONCACAF będą współorganizować nowe rozgrywki klubowe, które rozpoczną się w 2024 roku, w którym dwa najlepsze kluby z każdej federacji zmierzą się w turnieju w stylu „finałowej czwórki”.

CO POWIEDZIELI?: „To partnerstwo wspierające ciągły rozwój męskiej i żeńskiej piłki nożnej w Concacaf i CONMEBOL, i naprawdę przyniesie obopólne korzyści obu Konfederacjom” – powiedział prezydent CONCACAF Victor Montagliani. „Pracując ramię w ramię z CONMEBOL, zapewnimy elitarne rozgrywki, które zapewnią naszym federacjom więcej możliwości i które, jak wiemy, chcą oglądać pasjonaci. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby zapewnić dalszy rozwój piłki nożnej w obu regionach”.

Czytaj: Messi z taką samą propozycją jak Ronaldo

CZY WIEDZIAŁEŚ? Stany Zjednoczone cztery razy grały w Copa America, zajmując czwarte miejsce zarówno w 2016, jak i 1995 roku, a jednocześnie odpadając w fazie grupowej w 1993 i 2007 roku. Meksyk występował w turnieju 10 razy.

CO DALEJ Z CONCACAF? Przed Copa America w 2024 roku w CONCACAF jest wiele do zrobienia zarówno po stronie mężczyzn, jak i kobiet. Złoty Puchar jest zaplanowany na tego lata, również w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Puchar Świata zajmie w tym roku centralne miejsce po stronie kobiet.