Ołeksandr Zinchenko ujawnia, że tylko JEDEN menedżer Premier League mógł przekonać go do opuszczenia Man City

0
30
Zinchenko ponownie spotkał się z menedżerem Mikelem Artetą po przejściu do Arsenalu zeszłego lata. (zdjęcie: afcstuff, twitter)

Oleksandr Zinchenko ujawnił, w jaki sposób Mikel Arteta był siłą napędową jego przeprowadzki do Arsenalu. Gwiazda twierdzi, że Hiszpan był jedynym menedżerem Premier League, który mógł przekonać go do opuszczenia Manchesteru City.

Wszechstronny Ukrainiec ponownie spotkał się z Artetą w Arsenalu zeszłego lata po przeprowadzeniu transferu za 32 miliony funtów ze strony Pepa Guardioli.

Zinchenko pracował wcześniej z Artetą, kiedy Hiszpan był asystentem w Man City.

CZYTAJ: Leandro Trossard udowadnia, że styczniowa decyzja transferowa Mikela Artety była kluczem do wyścigu o tytuł

Relacja nawiązana między parą przyczyniła się do tego, że Arteta sprowadził Zinchenko na Emirates Stadium, gdzie okazał się kluczowym graczem w ich niespodziewanej walce o tytuł Premier League w tym sezonie.

Zinchenko powiedział Sky Sports, że Arteta był jedynym menedżerem, dla którego opuściłby City w Premier League, a jego wizja i charakter były jednymi z głównych powodów, dla których poszedł za nim do północnego Londynu.

„Wpływ, jaki wywarł na mnie, jest ogromny” – powiedział Zinchenko.

„Wiele razy mówiłem, że jeśli opuszczę City i zostanę w Premier League, to tylko dla jednego menedżera, którym jest on.”

„Sposób, w jaki postrzega piłkę nożną, jego wizja, charakter, sprawia, że jest zwycięzcą. To jest to, co najbardziej lubię u ludzi.”

„Oczywiście znał mnie jako zawodnika i osobę, kiedy do mnie zadzwonił. Odbyłem kilka rozmów, zanim dołączyłem do Arsenalu.”

Powiedział mi, czego chce ode mnie, wizję klubu, plan i strategię klubu. Podobało mi się to wszystko i dlatego przyjechałem.”

Arteta powitał przybycie Zinchenko zeszłego lata, opisując Ukraińca jako „wyjątkowego piłkarza”, dodając, że wniesie „przewagę konkurencyjną do szatni”.

Zinchenko rozpoczął 21 z 22 meczów Premier League, w których był dostępny w tym sezonie, ale gwiazda opuściła również siedem meczów z powodu kontuzji.

CZYTAJ: Klopp domaga się „reakcji” od Liverpoolu przed meczem z Arsenalem na Anfield

Ukrainiec ugruntował swoją pozycję pierwszego wyboru Arsenalu, wyprzedzając Kierana Tierneya.

Po zdobyciu czterech tytułów Premier League z City, Zinchenko będzie chciał po raz pierwszy podnieść to trofeum z Arsenalem na koniec kampanii.

Kanonierzy mają osiem punktów przewagi nad jego byłym klubem, chociaż aktualni mistrzowie mają mecz zaległy.

Arsenal stanie przed ważnym sprawdzianem swoich tytułów mistrzowskich, kiedy zmierzy się z Liverpoolem na Anfield w niedzielę.

Podopieczni Artety będą musieli odnieść się do swoich okropnych wyników na Anfield, przegrali sześć ostatnich meczów w Premier League na Anfield.