Olivier Giroud przedłuża przygodę z Milanem

0
62
Oliviera Giroud ; zdjęcie: Fabrizio Romano: Twitter

Podpisanie nowego kontraktu z Milanem przez Oliviera Girouda jest przesądzone – informuje Gianluca Di Marzio.

Przygoda Oliviera Girouda, z Milanem rozpoczęła się w 2021 roku. W pierwszym sezonie spędzonym w Mediolanie Francuz zdobył 11 bramek w Serie A. W obecnym zanotował osiem trafień w lidze włoskiej, a cztery kolejne dołożył w Lidze Mistrzów.

Obecny kontrakt Oliviera Girouda z Milanem wygasa już za trzy miesiące, a w ostatnim czasie pojawiało się wiele spekulacji na temat jego przyszłości. W środę Fabrizio Romano informował o toczących się negocjacjach obu stron w sprawie nowej umowy.

Zobacz jeszcze: Duża krytyka selekcjonera Hiszpanii po porażce ze Szkocją

Według mediów spotkanie przebiegło pozytywnie, a Giroud chciał kontynuować swoją przygodę z Milanem. Podobno 36-latek odrzucił ofertę kontraktu od Evertonu w wysokości 10 milionów euro w styczniowym okienku transferowym, co było oznaką jego chęci pozostania w Lombardii.

Z doniesień Gianluki Di Marzio wynika, że współpraca 36-latka z „Rossonerimi” będzie trwała. Strony miały dojść do słownego porozumienia w sprawie przedłużenia umowy do połowy 2024 roku. To efekt rozmów między przedstawicielami wicemistrza świata a kierownictwem włoskiego klubu. Napastnik będzie mógł liczyć na 3,8 miliona euro rocznie plus bonusy.

Do parafowania dokumentu ma dojść w najbliższym miesiącu. Najprawdopodobniej przed pierwszym meczem Milanu z Napoli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. To spotkanie zaplanowano na 12 kwietnia.

Przeczytaj także: Czy gwiazda Man City – Erling Haaland straci prawo jazdy?

Wcześniej dojdzie do starcia pomiędzy oboma ekipami w Serie A. To zostanie rozegrane w Neapolu już w najbliższą niedzielę. W tabeli „Rossoneri” tracą do „Azzurrich” 23 punkty.