On w Barcelonie zastąpi Leo Messiego!

0
269
Luuk De Jong wypożyczony do FC Barcelony. Źródło: Twitter

To już oficjalne: Luuk de Jong nowym napastnikiem Barcelony. Piłkarz został wypożyczony z Sevilli do 30 czerwca 2022 roku. Klub ma opcję wykupu piłkarza.

Po Sewilli, Borussii Mönchengladbach i Newcastle United, Barcelona jest czwartym zagranicznym klubem De Jong, który grał w Holandii dla De Graafschap, FC Twente i PSV. W służbie holenderskiej reprezentacji De Jong strzelił osiem bramek w 38 meczach międzynarodowych.

Wiadomość o zmianie klubu Holendra została potwierdzona dopiero nad ranem, ponieważ Barça wysłała dokumenty na ostatnią chwilę i musiały one zostać przeanalizowane przez LaLigę.

Ostatecznie De Jong trafił na Camp Nou na zasadzie rocznego wypożyczenia, ale Barcelona zapewniła sobie opcję wykupu po tym okresie. Katalończycy będą też opłacać pensję napastnika.

Barcelona zyskała zawodnika bardzo dobrze radzącego sobie w grze powietrznej dzięki dobrym warunkom fizycznym (188 cm).

Griezmann odchodzi

De Jong zajmuje w Barcelonie miejsce Antoine’a Griezmanna, który do końca sezonu jest wynajmowany swojemu staremu pracodawcy Atlético Madryt. Przybycie Griezmanna do Atlético było możliwe dzięki wypożyczeniu pomocnika Saúla Nígueza do Chelsea.

Czytaj: Tottenham podpisał kontrakt z obrońcą Barcelony za 26 milionów funtów