ORLEN Warsaw Marathon 2018 – NARODOWE ŚWIĘTO BIEGANIA. Kiedy i gdzie się odbędzie?

0
736

Już w ten weekend w stolicy rusza ORLEN Warsaw Marathon. Kilkanaście tysięcy zawodników wybiegnie na ulice Warszawy, aby spełniać swoje marzenia i razem celebrować Narodowe Święto Biegania. Biegacze zmierzą się z dystansem maratońskim oraz biegiem OSHEE 10 km.

Już w tę niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:00 tysiące biegaczy usłyszy sygnał startera, rozpoczynający najważniejsze wydarzenie biegowe w Polsce. Z linii startu, umiejscowionej na Wybrzeżu Szczecińskim, maratończycy udadzą się na północ miasta i wbiegną na Most Świętokrzyski. Za to zawodnicy biegu OSHEE 10 km pobiegną w przeciwnym kierunku – Wałem Miedzeszyńskim, na południe Warszawy.

Maraton 42,195 km – godzina 9:00
Bieg OSHEE 10 km – godzina 9:00

W tym roku jest wyjątkowa edycja ORLEN Warsaw Marathon, ponieważ przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić ten historyczny moment, przed startem zostanie odśpiewany Hymn Państwowy.

Jak co roku, ORLEN Warsaw Marathon stanie się również areną zmagań sportowych dla zawodników ubiegających się o tytuł Mistrza Polski w maratonie. W tym roku będzie to prawdziwy pojedynek śmietanki polskich maratończyków.

Wśród faworytów walczących o podium w 88. PZLA Mistrzostwach Polski w Maratonie Mężczyzn są m.in. Artur Kozłowski, dotychczasowy Mistrz Polski w maratonie z rekordem życiowym 2:10:58, Yared Shegumo, wicemistrz Europy z Zurychu z 2014 r. w biegu maratońskim, z życiówką 2:10:34 czy Arkadiusz Gardzielewski, wielokrotny reprezentant Polski z rekordem 2:11:34.

Skład polskiej elity biegaczy nie pozostawia wątpliwości, że będzie to emocjonujący pojedynek, tym bardziej, że biegacze będą walczyć o limity na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Berlinie. Maratońskie minima dla mężczyzn w tym roku wynoszą 02:13:30.

PGE Narodowy

Specjalnie dla biegaczy, kibiców i mieszkańców, na płycie PGE Narodowego zostały przygotowane targi EXPO, które są świetną okazją do sprawdzenia nowinek technicznych dla sportowców i wszystkich osób zainteresowanych zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną. Strefa EXPO jest niebiletowana.

Godziny otwarcia targów:
19 kwietnia (czwartek) – godz. 14:00-19:00
20 kwietnia (piątek) – godz. 10:00-19:00
21 kwietnia (sobota) – godz. 9:00-21:00

Pacemakerzy pomogą dotrzeć do mety o czasie

Pacemakerzy, zwani potocznie „zającami” będą pomagać, aby podczas maratonu każdy wbiegł na metę z jak najlepszym czasem dla siebie. Pacemakerzy biegną z zadeklarowanym tempem. Trzymając się takiego zawodnika można liczyć na to, że o wskazanym czasie zakończy się maraton. 22 pacemakerów wystartuje wraz z biegaczami podczas maratonu, natomiast na zawodników biegu OSHEE 10 km czekać będzie 18 takich osób.

Źródło: media.orlenmarathon.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com