Osasuna czeka w finale Copa del Rey na Barcelonę lub Real

0
33
Pablo Ibáñez zdobywa bramkę, która daje jego drużynieawans do finału Copa del Rey; zdjęcie: Matthew Clark; Twitter

Osasuna dotarła do finału Copa del Rey po remisie 1-1 z Athletic Bilbao na San Mames, odnosząc zwycięstwo 2-1 w dwumeczu. Osasuna drugi raz w swojej historii zagra w finale Copa del Rey.

Gospodarze przystępowali do rewanżowego meczu półfinałowego, potrzebując zwycięstwa, aby dać sobie jakiekolwiek szanse na awans. Mocno przycisnęli rywala i dostali nagrodę po 33 minutach, gdy Inaki Williams dobił piłkę z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Mikela Vesgi.

Athletic naciskał dalej, ale Osasuna broniła się zdecydowanie, aby wymusić dogrywkę.

Zobacz jeszcze: Luis Enrique prowadzi rozmowy z Chelsea

Nagrodę otrzymali w drugiej połowie dogrywki, kiedy rezerwowy Pablo Ibanez znakomicie wykończył akcję, dając Los Rojillos prowadzenie w remisie na kilka minut przed końcem.

Drużyna Jagoby Arrasate powstrzymała późną szarżę Athletic, aby zapewnić sobie miejsce w finale.

Wśród graczy i pracowników pojawiły się sceny radości po końcowym gwizdku.

W całej przeszło stuletniej historii Osasuna wystąpiła w finale Pucharu Hiszpanii tylko raz. W sezonie 2004/05 przegrała walkę o trofeum króla z Realem Betis. Teraz na jej drodze stanie zwycięzca dwumeczu Real Madryt – FC Barcelona.

Przeczytaj także: Alvaro Morata ma ofertę przedłużenia kontraktu z Atletico Madryt

W finale Osasuna zmierzy się z Barceloną lub Realem Madryt, a rewanżowy mecz półfinałowy odbędzie się na Spotify Camp Nou w środę wieczorem.