Ósme mistrzostwo Niemiec Bayernu Monachium i co dalej?

0
796
Niemieckie media zachwycone Robertem Lewandowskim. "Szaleństwo". Zdjęcie: Twitter

Bayern Monachium zdobył ósme mistrzostwo Niemiec z rzędu. Dokonało się to po zwycięstwie 1:0 z Werderem Brema. Zwycięskiego gola strzelił Robert Lewandowski.

Bayern Monachium we wtorek zdobył 30 mistrzostwo Niemiec, które zapewnił mu gol Roberta Lewandowskiego.  W 43. minucie po znakomitym podaniu Jerome’a Boatenga, Lewandowski perfekcyjnie uderzył piłkę z półobrotu zdobywając bramkę. Rekordowy – 31 gol w tym sezonie, pierwszy w tym meczu.

Niemieckie media o wyczynie Lewandowskiego

– Został uderzony łokciem przez Gebre Selassie, ale nie zrobiło mu to żadnej różnicy. Strzelił gola na 1:0, 31. w tym sezonie, po wspaniałym zachowaniu. Łącznie w 40 meczach tego sezonu strzelił 46 goli. Szaleństwo. Zdobył ósme mistrzostwo Niemiec (wcześniej dwa z Borussią Dortmund) – napisał SportBuzzer, przyznając Lewandowskiemu notę 2 (skala 1-6, im niższa, tym lepsza). Taką samą dostał od monachijskiego Abendzeitunga oraz „Bilda”, który wyżej ocenił tylko Manuela Neuera, który fantastyczną interwencją w końcówce spotkania uratował zwycięstwo swojemu zespołowi.

Trener Bayernu podkreśla, że Bayern zawsze ma wysoko zawieszoną poprzeczkę. Osiągnęliśmy pierwszy wielki cel, naszymi kolejnymi są Puchar Niemiec i Liga Mistrzów – powiedział trener Hansi Flick.

Czy w tym roku Bayern Monachium zawalczy o Ligę Mistrzów? Czy Lewandowski, który jest niewątpliwym liderem pociągnie zespół? Od niedawnego kryzysu drużyna Hansiego Flicka wygrała w lidze 17 z 18 meczów. Forma rośnie i co najważniejsze Bayern jest wciąż w grze, jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. Tuż przed wybuchem pandemii drużyna wygrała wyjazdowe spotkanie w 1/8 w Lidze Mistrzów 3:0 pokazując świetną grę.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Następca Lewandowskiego znaleziony? Wiele na to wskazuje