Oszustwo stulecia z byłym zawodnikiem Barcelony w roli głównej!

0
0
Skandal w Rumunii. Klub zamiast byłego gracza Barcelony dostał… jego brata bliźniaka?! (zdjęcie: Barça Insider, x)

Oszustwo stulecia. Brat bliźniak byłego zawodnika Barcelony grał w zastępstwie swojego brata!

Były piłkarz Barcelony podpisał kontrakt z FC Dinamo Bukareszt, ale jego brat bliźniak podszył się pod niego – donosi Marca.

Rumuńska drużyna wzmocniła swój skład w lutym 2024 roku byłym obrońcą Barcelony, Lille, Feyenoordu, Istanbul Basaksehiru i Trabzonsporu. Okazało się jednak, że w Dinamo Bukareszt grał nie Edgar Ié, a jego brat bliźniak Edelino, piłkarz czwartoligowej Tłuchovii Tłuchowo.

Podejrzenia pojawiły się w Dinamo Bukareszt, kiedy Edgar Ié zaczął mieć problemy z językiem angielskim i porozumiewał się tylko po portugalsku, mimo że grał w Hiszpanii, Francji, Turcji i Holandii. Piłkarz nie rozumiał podstawowych poleceń w języku angielskim, podczas gdy zwiedził sporo klubów rozsianych po całej Europie. Wzbudziło to zaniepokojenie pracowników Dinamo Bukareszt, na czele ze sztabem szkoleniowym.

Poproszony przez rumuńską drużynę o okazanie prawa jazdy zawodnik odmówił. Obecnie policja wszczęła śledztwo, które ma ustalić, czy Edgar Ié zmuszał swojego brata bliźniaka Edelino do zagrania w pięciu meczach walczącego o utrzymanie Dinamo Bukareszt.

CZYTAJ: Trener Atletico Madryt ustanowił rekord La Liga!

Rumuński klub Dinamo Bukareszt prowadzi dochodzenie w sprawie obrońcy Edgara Ié w związku z tym, że w tym sezonie przez pięć meczów za niego grał jego identyczny brat bliźniak Edelino.

Edelino Ie, to były piłkarz niższych lig portugalskich. Grał dla Cinafes, Felgueiras, Gondomar, Fontinhas, Mirandela i Resende. Według Transfermarktu ostatnio występował w Tłuchovii, drużyny z piątego poziomu rozgrywek w naszym kraju.

Ta szokująca informacja wprawiła w osłupienie kibiców i obserwatorów rumuńskiej piłki.

CZYTAJ: Bologna FC zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów UEFA!

Jeśli oficjalnie zostanie udowodnione, że doszło do zmiany zawodników, Dinamo Bukareszt może stracić osiem punktów zdobytych w tych pięciu meczach, w których Edelino grał zamiast swojego brata.