Otwarcie stadionów jeszcze w maju!

0
445
Kibice w maju wrócą na trybuny. Zdjęcie: Twitter/LoveKrakow.pl

Na ten moment czekali wszyscy kibice piłki nożnej od wielu, wielu miesięcy. W końcu od 15 maja będą mogli wrócić na stadiony.

A to oznacza, że kibice obejrzą z trybun ostatnią kolejkę PKO Ekstraklasy. Obejrzą także mecz reprezentacji Polski z Rosją i Islandią.

17 października 2020 roku całkowicie zamknięto wszystkie stadiony i hale. Każdy kibic musiał zadowolić się oglądaniem meczy w TV. Około 10 tys. kibicom udało się obejrzeć na żywo mecz Polska-Włochy w ramach Ligi Narodów. Fani sportu także kibicowali młodzieżowej reprezentacji Polski podczas meczu z Bułgarią. Wtedy rząd zezwolił na to, aby trybuny były wypełnione maksymalnie w 25%.

Z każdym miesiącem zamiast coraz lepiej, było coraz gorzej. Pandemia koronawirusa szalała na całym świecie, także w Polsce. Niestety, liczba zakażeń rosła i było coraz więcej zgonów. Rząd zamknął kolejne sektory gospodarki i myśl, że stadiony zostaną otwarte oddaliła się jeszcze bardziej.

Wygląda na to, że trzecia fala COVID-19 jest już za nami. W ciągu ostatnich dni liczba chorych przypadków znacząco spadła. Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że nadszedł czas na odmrożenie gospodarki. Bardzo dobre wieści usłyszeli kibice.

Otwarcie stadionów

Na początku poinformowano, że stadiony miały zostać otwarte 21 maja, czyli już po zakończeniu sezonu PKO Ekstraklasy. Po długich rozmowach Ministerstwa Zdrowia i Rady Medycznej ustalono inną datę.

Mateusz Morawiecki poinformował, że obiekty sportowe będą mogły wypełnić się maksymalnie w 25 procentach. Kibice będą mogli wrócić na stadiony od 15 maja.

Jakie mecze obejrzą kibice w najbliższym czasie?

Dzięki otwarciu stadionów od 15 maja, kibice wejdą na stadiony podczas 30. kolejki PKO Ekstraklasy.

Obejrzą spotkania: Cracovia – Warta Poznań, Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała, Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk, Lech Poznań – Górnik Zabrze, Piast Gliwice – Wisła Kraków, Wisła Płock – Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław – Stal Mielec.

Reprezentacja Polski także zagra mecz z wiernymi kibicami na trybunach. Biało-Czerwoni przed wylotem na mistrzostwa Europy usłyszą doping Polaków. Na meczach towarzyskich z Islandią i Rosją również zasiądą kibice.

Wiadomo, że na stadiony we Wrocławiu i Poznaniu będzie mogło wejść nieco ponad 10 tysięcy osób, ale być może ta liczba jeszcze ulegnie zmianie.

Reprezentacja Polski – mecze kadry przed Euro 2020:

  • 1 czerwca: mecz towarzyski Polska – Rosja (Wrocław, godzina 20:45)
  • 8 czerwca: mecz towarzyski Polska – Islandia (Poznań, 18:00)

Czytaj: To tu Polacy zagrają na Euro 2020!