Otwiera się na powrót Tuchela

0
66
Sensacyjny powrót coraz bliżej. Tuchel gotowy na wielkie wyzwanie. (zdjęcie: psg, twitter)

Były trener Borussii Dortmund w ostatnich sezonach przeszedł długą drogę. Najpierw PSG z dwoma tytułami Ligue 1 i prawie sukcesem w Lidze Mistrzów z niewielką porażką w finale z Bayernem Monachium, potem zwolnienie w Paryżu, przeprowadzka do Londynu i tytuł Ligi Mistrzów z Chelsea w 2021 roku. Następnie nastąpiła zmiana właściciela na Stamford Bridge i zwolnienie na kilka tygodni przed sezonem 2022/23. Niemiec jest teraz otwarty na powrót.

Po zwolnieniu z Chelsea, Thomas Tuchel udał się do Indii na jogę, medytację i masaż. Teraz Niemiec będzie w pełni oczyszczony i gotowy do kolejnego zadania. Według RMC Sport, otwiera się możliwość niespodziewanego powrotu na Parc des Princes.

Czytaj: 5 klubów Premier League rozmawia z Neymarem

Christophe Galtier jest o krok od zwolnienia. Galtier znalazł się pod presją w PSG po niedawnej serii słabych wyników, podkreślonych porażką 1:0 z Bayernem Monachium w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów we wtorek. Francuskie media twierdzą, że niektóre z wysoko postawionych postaci w zarządzie PSG zaczynają wątpić, czy Galtier jest właściwą osobą do poprowadzenia klubu do przodu, a Tuchel otrzymał pewne poparcie dla potencjalnego powrotu do klubu.

francuskie media twierdzą, że w organizacji PSG istnieje poparcie na powrót Tuchela. Testując Pochettino i Galtiera, osiągnięcia Tuchela jako trenera PSG stawiane są w zupełnie innym świetle.

Dwa tytuły Ligue 1 i pierwszy finał Ligi Mistrzów dla klubu były dziełem Tuchela. Nadal nie możemy zrozumieć, że Tuchel chciałby wrócić do PSG. Po transferze do Chelsea, trener był wyraźnie odprężony.

Czytaj: Polak będzie pracował z Łukaszem Fabiańskim w Premier League

Podobno Galtier będzie miał czas do 8 marca na odwrócenie sytuacji – wtedy ma się odbyć ich rewanż z Bayernem na Allianz Arena.

PSG przeżyło słaby początek 2023 roku i teraz przegrało trzy mecze z rzędu, a Neymar i Lionel Messi spisali się słabo. Stoją w obliczu kolejnego wczesnego odpadnięcia z Ligi Mistrzów. Chociaż PSG cierpiało z powodu litanii kontuzji, Galtier walczył, aby wydobyć to, co najlepsze ze swojego składu.

Galtier ma nadzieję, że PSG wróci na zwycięską ścieżkę.