Otylia Jędrzejczak oraz inne mistrzynie świata będą zachęcać do udziału w lekcjach WF-u.

0
845

Medalistki olimpijskie oraz mistrzostw świata i Europy, czyli wielkie gwiazdy poprowadzą specjalne lekcje wychowania fizycznego z uczennicami z trzech województw w jednej ze szkół sportowych w Grębocinie. 

To będzie ogromne wydarzenie dla uczennic z Kujawsko-Pomorskiego. Dokładnie 15 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Grębocinie (gmina Lubicz, powiat toruński) odbędzie się specjalna lekcja WF-u z udziałem mistrzyń sportu.

Rozpocznie się program „Mistrzynie w Szkołach”, który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak.

– Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazanie, że przez sport mogą realizować swoje marzenia, także te pozasportowe. Cechy, które wypracowuje się w sporcie mają pomóc im realizować inne marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak.

PRZECZYTAJ TAKŻE: AMP: AWF Katowice z najlepszym wynikiem na pływalni w Poznaniu.

Pierwszy etap programu odbędzie się w województwie kujawsko-pomorskim. 15 maja o godzinie 10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Grębocinie z uczennicami spotkają się największe mistrzynie sportu.

Otylia Jędrzejczak zaprosiła do szkoły:

  1. Oktawię Nowacką – brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym
  2. Luizę Złotkowską – srebrną i brązową medalistkę igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim
  3. Igę Baumgart – brązową medalistkę Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce oraz halową mistrzynię Europy i halową mistrzynię świata
  4. Patrycję Maliszewską – multimedalistkę Mistrzostw Europy w short tracku
  5. Karolinę Karasiewicz – mistrzynię Polski elity w kolarstwie szosowym.

Już trwają zapis dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach „Mistrzynie w Szkołach”. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl

– W praktyce „Mistrzynie w Szkołach” to po prostu specjalna lekcja WF-u podczas której do uczestniczek trafia jasny przekaz. Dowiedzą się, że sport uczy determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, ale także szacunku do samego siebie i otoczenia – mówi Jędrzejczak.

Spotkanie uroczyście otworzą marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wraz z wójtem gminy Lubicz Tadeuszem Olszewskim i Otylią Jędrzejczak.

– Cieszę, że współpracujemy z Otylią w projekcie, który ma zapobiegać wyłączeniu dziewcząt i młodych kobiet z aktywności fizycznej. Chcemy wspólnie promować zdrowy styl życia i uświadamiać istotną rolę sportu w rozwoju młodego pokolenia – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Źródło: Biuro Prasowe Fundacji Otylii Jędrzejczak/ototorun.pl/pomorska.pl
Zdjęcie główne: facebook.com

Brak postów do wyświetlenia