Paddy Lowe potwierdził, że Robert Kubica nie otrzyma dodatkowych treningów.

0
656

Portal „formulapassion.it” donosił, że Robert Kubica nie uzyska możliwości dodatkowych jazd w czasie piątkowych treningów. Informację tę także potwierdził Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa. 

Kierowcy Williamsa w tym roku nie mają się czym poszczycić. Ich formę można opisać jako fatalną. Siergiej Sirotkin i Lance Stroll nie zdobyli jeszcze punktu, a media coraz głośniej donoszą, aby swoją szansę otrzymał Robert Kubica.

Przed ubiegłotygodniowym GP Chin pojawiła się iskierka nadziei, że Polak być może otrzyma dodatkową możliwość jazdy w piątkowych treningach. Finalnie jednak do tego nie doszło.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W trakcie przedsezonowych testów Kubica był najszybszym kierowcą Williamsa!

Po wyścigu media rozważały, że Kubica nie dostanie żadnych dodatkowych treningów poza tymi, które zostały ogłoszone na początku sezonu. Tę informację potwierdził także Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu Formuły 1, Williams.

– Mamy pewne problemy, ale ja nie mam zamiaru podawać ich do publicznej wiadomości. Sirotkin potrzebuje każdego kilometra. Tylko dzięki aktywnej postawie możemy się podnieść w tej trudnej sytuacji – stwierdził Paddy Lowe.

Lowe dodał także, że w związku z tym Kubica nie otrzyma dodatkowych treningów na zaprezentowanie swoich umiejętności w piątkowych treningach. Najszybsze GP odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia w Azerbejdżanie. Następnie kierowcy przeniosą się do Hiszpanii, gdzie Robert Kubica wystartuje w pierwszym piątkowym treningu i testach, które odbędą się po wyścigu.

Zdjęcie główne: pl.wikipedia.org
Źródło: www.formulapassion.it