Pam Shriver zaprasza gwiazdy WTA do utworzenia syndykatu

0
238
Pam Shriver i Serena Williams

Pam Shriver zaprasza Serenę Williams i inne gwiazdy WTA do utworzenia syndykatu i zakończenia dyskryminacji w nagrodach pieniężnych.

Świetna tenisistka Pam Shriver dzwoni do swoich byłych kolegów, koleżanek i innych legend WTA, w tym do Sereny Williams, aby kupić turnieje Tour i wypełnić lukę w nagrodach.

20-krotna mistrzyni w deblu Wielkiego Szlema, Pam Shriver, była jedną z najbardziej aktywnych byłych zawodniczek opowiadających się za tenisem kobiecym od czasu przejścia na emeryturę w 1997 roku. Amerykanka często wypowiadała się na tematy związane z WTA Tour i pozostaje aktywna w debatach i dyskusjach na temat tenisa.

Jedną z takich debat w tenisie pozostała stronniczość w nagrodach pieniężnych za turnieje Tour. Ponieważ wiele wydarzeń ATP-1000 i WTA-1000 odbywa się jednocześnie, można zauważyć ogromną różnicę w wysokości wynagrodzenia dla graczy na poszczególnych trasach. Jedyne zawody w tenisie, w których wypłacane są równe nagrody, to Wielki Szlem, Puchar Davisa i Puchar Billie Jean King (BJK) (wcześniej znany jako Fed Cup).

Nawet podczas Wielkiego Szlema, US Open musiały być zagrożone bojkotem przez Billie Jean King w 1973 roku, aby wyrównać pulę nagród. Mimo to Australian Open do 2001 roku oraz Wimbledon i French Open do 2007 roku nie wyrównały nagród, 34 lata od protestu prowadzonego przez BJK w USA.

„Czas zebrać były syndykat graczy @WTA razem (MN, CE, BJK, MS, SW, VW, KC, LD…) i kupić kobiecy turniej Italian Open, umieścić kobietę dyrektora turnieju i albo zostanie w Rzymie z równymi nagrodami pieniężnymi lub znaleźć nowe miasto. @SerenaVentures zróbmy to!” tweetowała Shriver wzywając Martinę Navratilovą, Chrisa Everta, Billie Jean King, Monikę Seles, Serenę Williams, Venus Williams i inne legendy, aby po raz kolejny pomóc sportowi.

Tweet Pam Shriver pojawia się kilka dni po podkreśleniu dyskryminacji Italian Open.

Iga Świątek i Novak Djokovic z trofeami zdobytymi na 2022 Italian Open.

Tweet Shriver pojawia się kilka dni po zakończeniu Italian Open 2022 w Rzymie.

Italian Open w Rzymie zapewnił 1000 punktów rankingowych zarówno w ATP, jak i WTA Tour, a mistrzyni kobiet w singlu Iga Świątek otrzymała 322 260 euro. Tego samego dnia Stefanos Tsitsipas, wicemistrz turnieju singla mężczyzn, otrzymał 456 720 euro.

Czytaj: Co Italian Open zapowiada o French Open?

Zwycięzca turnieju Novak Djokovic wygrał 836 355 €. Chociaż żaden tenisista ani tenisistka jeszcze nie zareagowali na pomysł Shriver, byłoby interesujące zobaczyć, jak coś na taką skalę wydarzy się podczas Tour.

 

 

 

Brak postów do wyświetlenia