Patriotyczny tatuaż polskiego sportowca robi furorę w sieci! „Jestem dumny z naszej historii”

0
4562
Jakub Krzewina, zdjęcie: web.facebook.com/jakub.krzewina.3

Polscy lekkoatleci dokonali czegoś, co na zawsze zapisze się w historii sportu. Osiągnęli wiele sukcesów na halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. Bardzo dużym osiągnięciem był złoty medal w sztafecie 4×400 metrów. Polacy nie dość, że zwyciężyli, to również pobili halowy rekord świata. 

Polscy lekkoatleci w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina dobiegli na metę z czasem 3.01,77, dzięki czemu zostali mistrzami świata i pobili rekord świata.

Ogromną dumę polskim patriotom, nie tylko swoim wspaniałym wynikiem w Birmingam, ale i patriotycznym tatuażem na nodze, zrobił Jakub Krzewina, który nie wstydzi się swojej miłości do Ojczyzny.

Na łydce ma tatuaż przedstawiający Szczerbiec, czyli miecz koronacyjny polskich królów. Zawiera on napisy „Bóg, Honor,Ojczyzna” i „Chwała Wielkiej Polsce”.

– Byłem wychowywany w poczuciu patriotyzmu, na co szczególną uwagę zwracał dziadek. Również nauczycielka w szkole zaszczepiła we mnie pasję do historii Polski. W wolnej chwili zamiast do komputera, wolę sięgnąć po książkę. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że te tatuaże nie są na pokaz – powiedział Krzewina.

Patriotyczny tatuaż Jakuba Krzewina, zdjęcie Twitter.com

– Bóg, Honor, Ojczyzna. To moje hasło, moje wartości życiowe. Jestem dumny z naszej historii.

Sprinter ma także tatuaż „Polska Walcząca” na piersi. – Z orzełkiem na piersi biega mi się jeszcze lepiej. Te tatuaże dodają mi sił, gdy walczę dla Polski. Kamil Stoch na igrzyskach w Soczi startował w kasku w biało-czerwoną szachownicę i zdobył złoto. Obym podczas mistrzostw osiągnął podobne sukcesy, jak Kamil.

Tutaj można jeszcze raz zobaczyć wspaniałe zwycięstwo Polaków.

Źródło: YouTube.com/sport.tvn24.pl/wmeritum.pl/wpolityce.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

HMŚ w Birmingham: Polska sztafeta 4×400 ustanowiła nowy halowy rekord świata i zdobyła złoto!