Paul Ince został zwolniony

0
21
Ince zwolniony przez walczący Reading. Nie wygląda na szczególnie szczęśliwego.

Nie jest wielką niespodzianką, że Reading zwolniło legendę angielskiego futbolu Paula Ince. Niemal rok temu 55-latek po okresie zmiennika został na stałe menadżerem Reading.

Restrykcje budżetowe, których domagała się Angielska Liga Piłkarska EFL w listopadzie 2021 roku, nie zostały spełnione przez Reading. Klubowi odjęto sześć punktów w ramach kary za nadmierny deficyt w okresie 2017-21, teraz Reading ponownie zostaje ukarane za niespełnienie postulatu ligi.

Tak więc znowu odjęto im sześć punktów i Reading nagle znalazł się tylko o jeden słaby punkt nad strefą spadkową.

CZYTAJ: Straty w wysokości 1 miliarda euro oznaczają bardzo skomplikowaną przyszłość

Wczoraj było jeszcze gorzej! Reading przeżywa coś, co można nazwać kryzysem sportowym i gospodarczym. Po wczorajszej porażce 2:1 z Preston w Championship, kryzys stał się naprawdę poważny.

CZYTAJ: Dean Smith w końcu wrócił do Premier League

Reading nie wygrał żadnego z ostatnich ośmiu meczów.

„Chcę podziękować Paulowi za jego wysiłki w trakcie frustrującego i niezwykle wymagającego sezonu. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach” – powiedział dyrektor futbolu Mark Bowen w oświadczeniu.

„Zarząd będzie teraz uważnie pracował, aby określić, który trener najlepiej pasuje do klubu. Trener Reading do lat 21, Noel Hunt, tymczasowo przejmuje główną odpowiedzialność na resztę sezonu.”

Wcześniej w swojej karierze Paul Ince zarządzał m.in. Blackpool, Noots County, MK Dons czy Blackburn. Jako zawodnik reprezentował takie kluby jak Manchester United, Liverpool, West Ham czy Inter.

Brak postów do wyświetlenia