Paul Pogba odmawia

0
31
Czy Juventus anuluje kontrakt Pogby?

Złe wieści dla Juventusu, który myślał, że „złapał złotą rybkę”, kiedy tego lata ściągnął za darmo Paula Pogbę z Manchesteru United. Wczoraj Juventus pokonał Freiburg w Lidze Europy 2:0, i jak zwykle mecz obył się bez świeżo kontuzjowanej francuskiej supergwiazdy.

Paul Pogba dołączył do Juventusu na zasadzie darmowego transferu z Manchesteru United, ale podobnie jak na Old Trafford, kosztował więcej niż jest wart. Jest tylko jedno słowo, które może opisać drugi pobyt Pogby w Juventusie. Katastrofa.

Czytaj: Łatwo zrozumieć, dlaczego Juventus musi anulować kontrakt Paula Pogby

Kilka dni temu podczas treningu Pogba doznał kontuzji mięśnia i musi pauzować przez miesiąc po próbie wykonania rzutu wolnego. To była piąta kontuzja w tym sezonie dla Pogby oraz 12 kontuzja od początku sezonu 2019-20.

Tego lata, kiedy Paul Pogba przybył do Turynu, doznał kontuzji kolana, którą zignorował, ponieważ operacja mogła wykluczyć go z mundialu. Ale potem, kiedy nic nie pomogło, we wrześniu przeszedł operację. Rezultatem przełożenia było to, że przegapił MŚ i musiał przełożyć swój drugi debiut w Juventusie na luty.

Wszystko to dzieje się, gdy Juventus płaci bardzo dobrą pensję. Trzy kwartały roku z pensją i zero minut na boisku! Gazzetta dello Sport szacuje, że biorąc pod uwagę, że zarabia on 8 milionów euro rocznie (plus 2 miliony euro premii), Juventus zapłacił Pogbie 228 571 euro za minutę gry w tym sezonie.

Teraz Pogba znowu wypadł z gdy, a legendy Juventusu, Angelo Di Livio i Marco Tardelli, są w szoku z powodu Paula Pogby, którego opisują jako „problem”, ale jest niewielka szansa, że ​​latem będzie szukał transferu.

Co gorsza, przez cały ten tydzień zarząd Juventusu pracował nad możliwością rozwiązania umowy, która obowiązuje do 2026 roku. Skontaktowali się z ludźmi Paula Pogby, aby sprawdzić, czy mogą osiągnąć dobrowolne rozwiązanie. Piłkarz stanowczo odrzucił takie rozwiązanie.

Oczywiście Juventus może rozwiązać kontrakt, ale wtedy poniesie konsekwencje prawne, a wątpimy, że Juventus będzie miał odwagę iść na kolejną batalię w systemie prawnym.

Czytaj: Manchester United i Borussia Dortmund są zainteresowane napastnikiem Romy

Klub zdążył już nawet odnieść się do całej sytuacji. Powiedzieli, że Pogba może czuć się spokojny i że Juventus nie myśli o rozstaniu z Francuzem.

– Nie zamierzamy pozbywać się Paula Pogby, wszystkie historie pojawiające się w mediach są absolutnie fałszywe. Juventus to rodzina, widzimy, że Paul robi wszystko, by wrócić jak najszybciej. Naprawdę ufamy Pogbie, dlatego podpisaliśmy z nim czteroletni kontrakt – powiedział dyrektor Starej Damy, Francesco Calvo.

Umowa środkowego pomocnika z Juventusem wygasa dopiero 30 czerwca 2026 roku.