Paul Scholes pochwalił Manchester United po występie na Camp Nou

0
41
Ekipa Manchester United; zdjęcie: Manchester United: Twitter

Legenda Manchesteru United, Paul Scholes, nie szczędził pochwał swojemu byłemu klubowi, który w czwartkowy wieczór zremisował 2:2 z Barceloną w pierwszym meczu barażowym Ligi Europy.

Po wyrównanej pierwszej połowie, fani United obawiali się najgorszego, gdy w 50. minucie stracili bramkę po główce Marcosa Alonso – ale od razu odpowiedzieli.

W ciągu dziewięciu minut wyszli na prowadzenie, gdy Marcus Rashford strzelił z ostrego kąta, po czym ponownie pokazał swoje umiejętności i tempo, aby wymusić samobójczą bramkę Julesa Kounde.

Barca wyrównała za sprawą Raphinhy, ale United przystąpią do rewanżowego meczu na Old Trafford pełni pewności siebie po imponującym widowisku.

Przemawiając po meczu, Scholes był zadowolony z tego, jak grali United, a także z tego, jak Erik ten Hag podszedł do gry.

48-latek powiedział: „Myślę, że gdy spojrzysz na przebieg gry, szanse, które stworzyło, United,  byli dziś naprawdę dobrzy, szczególnie
w drugiej połowie”.

Przeczytaj także: Lewandowski wyłączony z gry w meczu Manchesteru United z Barceloną

Legenda United była również niesamowicie podekscytowana perspektywą rewanżu – po ekscytującym pierwszym meczu na Camp Nou.

Scholes kontynuował: „Co za mecz do oglądania, tak ekscytujący. Nie było oddechu, obie drużyny naprawdę to zrobiły.

Ekspert podsumował swoje odczucia na temat swojej byłej drużyny, mówiąc: „Wyglądają teraz na odpowiedni zespół. Przyjazd do Barcelony, uzyskanie takiego wyniku jest naprawdę dobre i tak dobre, jak można się spodziewać na tym etapie”.

Inny ekspert i były gracz Manchesteru United, Owen Hargreaves, zgodził się z Scholesem.

Zobacz jeszcze: Przeprosiny Sergio Ramosa przyjęte

Hargreaves powiedział: – Przyjechali tutaj i zmierzyli się z Barceloną, liderem La Liga, i zagrali świetny występ i mogli łatwo wygrać mecz.

Hargreaves pochwalił również Ten Haga za jego pracę w Manchesterze United podczas jego debiutanckiego sezonu.

42-letni ekspert powiedział: „Ten menedżer wzbudza zaufanie w zawodnikach i fanach, a nawet w nas… Przenosi się na boisko. Gracze wierzą. Przyjechać tutaj i dać taki występ, byli genialni”.