Paulina Dudek – najdroższa polska piłkarka w historii! Zagra w Paris Saint-Germain

0
1878

Zaangażowanie, waleczność i umiejętności – tych cech mogliby się od niej uczyć zawodowi piłkarze. Sama podkreśla, że od małego była zdeterminowana, aby zaistnieć w świecie piłki nożnej. I udało jej się! Kim jest Paulina Dudek i jak zapracowała na miano najdroższej polskiej piłkarki w historii? 

Paulina Dudek to polska piłkarka występująca na pozycji pomocnika. Pochodzi ze Słubic. Od 2012 do 2014 roku występowała w klubie TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski. Na rozegranych w czerwcu 2013 roku Mistrzostwach Europy do lat 17 piłkarka zdobyła wraz z reprezentacją Polski U-17 złoty medal.

W wieku 20 lat ma na swoim koncie wiele sukcesów. Pod koniec stycznia Paulina Dudek została zawodniczką Paris Saint-Germain. Polka podpisała 2,5-letni kontrakt z jednym z czołowych klubów piłkarskich na świecie.

Kontrakt do 2020 roku i 80 tysięcy zł dla Medyka Konin – takie były warunki przejścia Pauliny Dudek do francuskiego PSG. Jeden z najlepszych klubów na świecie w styczniu oficjalnie ogłosił pozyskanie polskiej zawodniczki.

– Sport był mi bliski już od najmłodszych lat. Gdy tata miał zawody, ja brałam piłkę do siatkówki, którą jednak zawsze wolałam kopać niż odbijać – wspomina z uśmiechem Paulina. Jej sióstr nie ciągnęło wówczas do sportu, wolały bawić się lalkami. Podczas gdy one spotykały się z koleżankami, Paulina – jak sama mówi – była typową chłopczycą, która wolała spędzać czas z kolegami na podwórku, a wkrótce również na boisku w drużynie Polonii Słubice.

Co ciekawe, w przypadku kobiet w świecie piłki nożnej bardzo rzadko odnotowuje się transfery gotówkowe. Jak już dochodzi do zmiany klubu, zawodniczki po prostu korzystają z kończących się kontraktów i przenoszą za darmo. W przypadku Pauliny Dudek było inaczej. Paris Saint-Germain zapłacił za Polkę 20 tysięcy euro. Dla kibiców męskiej piłki nożnej ta kwota może wydać się śmieszna, ale w przypadku kobiecej piłki nożnej ta kwota jest już bardzo poważna.

– Obecnie otwieram sobie dużo dróg we Francji. Planuję nauczyć się języka, co da mi szansę na robienie dodatkowych kursów, a w przyszłości być może nawet na podjęcie tu studiów – dodaje Paulina.

Biorąc pod uwagę jej zawzięcie, już niedługo możemy spodziewać się debiutu dwudziestolatki w barwach paryskiego zespołu. 

Źródło: pl.wikipedia.org/przegladsportowy.pl/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie: Paulina Dudek/Kacper Kirklewski/Newspix

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Buffon zdradził jak zawodnicy nazywają Szczęsnego w Juventusie Turyn