Paulo Sousa nowym trenerem Polaków?

0
38
Paulo Sousa; zdjęcie z: Gianluca Di Marzio; Twitter

Już niedługo bez trenera może pozostać aż czterech reprezentantów Polski. Władze Spezii rozważają zwolnienie trenera. Aktualnie na tym stanowisku pracuje Luca Gotti, ale rezultaty przez niego osiągane dalekie są od ideału. Dlatego też jego następcą mogą zostać Leonardo Semplici oraz Paulo Sousa.

Przypomnijmy w zespole Spezia Calcio występują: lewy obrońca – Arkadiusz Reca, bramkarz – Bartłomiej Drągowski, środkowy pomocnik – Szymon Żurkowski i środkowy obrońca Przemysław Wiśniewski.

Przeczytaj także: Złoto i srebro dla polskich żużlowców

Włoskie media twierdzą, że nowym trenerem może zostać Leonardo Semplici lub były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Wszystko zależeć będzie od wyników osiąganych przez ekipę z Ligurii. Jeśli te nie poprawią się w ciągu najbliższych tygodni, to władze klubu mają zdecydować się na zwolnienie Gottiego i rozpoczęcie rozmów z nowym trenerem.

Spezia radzi sobie w tym sezonie bardzo słabo. Zespół ze Stadio Alberto Picco zajmuje 17 miejsce w tabeli włoskiej Serie A. Oznacza to, że nad strefą spadkowa ma zaledwie dwa punkty zapasu. Poza tym drużyna prowadzona przez Gottiego w ostatnich czterech meczach zdobyła tylko jeden punkt.

Zobacz jeszcze: Jaki pomysł ma AC Milan na mecz z Tottenhamem?

Spezia przegrała z AS Romą, Bologną oraz Napoli łącznie tracąc siedem goli i nie strzelając żadnej bramki. Równie nieudany był mecz z Empoli. Zakończył się on co prawda remisem 2:2, ale Aquilotti wypuścili z rąk dwubramkowe prowadzenie. To wszystko sprawia, że pozycja Luki Gottiego jest zagrożona.