Paweł Dawidowicz w Fulham czy Leicester?

0
47
27 letni obrońca - Paweł Dawidowicz; zdjęcie: PSN Futbol: Twitter

Paweł Dawidowicz może przenieść się do Premier League. Zainteresowanie 27 letnim polskim obrońcą wyrażają kluby z samej Premier League, a także Salernitana pod wodzą Paulo Sousy.

Włoski dziennikarz Gianlucca di Marzio opowiedział o potencjalnym nowym kierunku Dawidowicza. Okazuje się, że już tego roku w styczniu były nim zainteresowane niektóre angielskie zespoły. Obrońca jednak nie miał szans na odejście, bo Hellas Verona wiedziała, że będzie musiała walczyć o utrzymanie w Serie A.

Teraz wychowanek Sokoła Ostróda ma większe pole do popisu. Co prawda jego kontrakt z obecnym klubem obowiązuje do 30. czerwca 2025 r, ale dzięki swoim dobrym występom w barwach Hellas Verony znalazł się on na liście życzeń takich zespołów jak: Fulham czy Leicester. Poza zespołami z Anglii Polakiem interesuje się też włoska Salernitana, którą trenuje były szkoleniowiec reprezentacji Polski – Paulo Sousa.

Zobacz jeszcze: Szansa na poprawę gry reprezentacji Polski już dzisiaj

W tym sezonie polski obrońca wystąpił łącznie w siedemnastu spotkaniach notując po jednym golu i asyście. To jednak nie wystarczyło aby Verona znalazła się na bezpiecznej pozycji. Na ten moment zajmuje ona osiemnastce miejsce i do pozostania w Serie A brakuje jej pięciu oczek.

Przeczytaj także: Man United odrzucił oferty za Masona Greenwooda z tureckich klubów