Paweł Wojciechowski poprawił swój życiowy rekord na mityngu w Clermont-Ferrand

0
743

Paweł Wojciechowski to polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce. Jest mistrzem świata seniorów z 2011 roku oraz medalistą juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowym mistrzem Europy. Nadal jest w świetnej formie, ponieważ poprawił swój rekord życiowy na hali, po siedmiu latach. 

Mityng All Star Perche w Clermont-Ferrand zgromadził same gwiazdy skoku o tyczce. Startowało dwóch Polaków: Wojciechowski i Piotr Lisek. Zawodnicy wysoko postawili sobie poprzeczkę, zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Aż 7 zawodników pokonało 5,88 m – najwięcej w historii w jednym konkursie skoku o tyczce.

Paweł Wojciechowski jest w znakomitej formie przed mistrzostwami świata w Birmingham. Poprawił swój rekord życiowy podczas rozegranego w Clermont-Ferrand mityngu All Star Perche. Skoczył 5,88 m i zajął trzecie miejsce. W karierze tylko trzy razy miał lepsze wyniki, ale nigdy pod dachem.

Kolejną wysokością było 5,93 – dla obu Polaków niestety za wysoko. Piotr Lisek także skoczył 5,88 m i został sklasyfikowany na 5 pozycji.

Zawody wygrał Amerykanin Sam Kendricks skacząc 5,93. Taką samą wysokość skoczył Francuz Renaud Lavillenie zajmując drugą pozycję. Nikt w tym roku na świecie nie skoczył wyżej.

Źródło: pl.wikipedia.org/sportowefakty.wp.pl/bydgoszcz.wyborcza.pl/londynek.net/radiopik.pl/PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Adam Kszczot od trzech lat jest nie do pokonania. Zwyciężył bieg na 800 metrów w Glasgow