Pekin 2022: Amerykańscy sportowcy muszą być zaszczepieni przeciwko Covid-19

0
312
Amerykańscy sportowcy MUSZĄ być zaszczepieni przeciwko Covidowi, aby wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. Źródło: Twitter

Amerykańscy sportowcy MUSZĄ być zaszczepieni przeciwko Covidow-19, aby wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich 2022 w Pekinie.

Amerykańscy sportowcy nie musieli być szczepieni na igrzyskach w Tokio 2020.

Wytyczne Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego Stanów Zjednoczonych (USOPC) mówią, że „zdrowie i dobre samopoczucie” wszystkich sportowców jest „najwyższym priorytetem”.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach 4-20 lutego, a Igrzyska Paraolimpijskie w dniach 4-13 marca.

„Ten krok zwiększy naszą zdolność do stworzenia bezpiecznego i produktywnego środowiska dla sportowców i personelu Team USA oraz pozwoli nam przywrócić spójność w planowaniu, przygotowaniu i optymalnej obsłudze sportowców” – dodał USOPC.

Przepisy USOPC stanowią, że od 1 listopada wszyscy pracownicy, sportowcy, kontrahenci i inne osoby mające dostęp do jego obiektów muszą być zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Stwierdził, że rozważy zwolnienia na zasadzie jednostkowych przypadków. Osoby nieszczepione, które otrzymają zwolnienie, będą musiały przechodzić codzienne testy na Covid-19, za które USOPC płaci.

Około 100 ze 613 sportowców reprezentujących Stany Zjednoczone na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nie otrzymało szczepionki przeciwko Covid-19.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie polecił jeszcze zaszczepić żadnych sportowców, aby mogli wziąć udział w przyszłych zawodach.

Amerykański pływak Michael Andrew został skrytykowany w Tokio 2020 za to, że był nieszczepiony i nie nosił maski podczas wywiadów.

Czytaj: Fascynujący powód, dla którego olimpijczycy gryzą swoje medale