Pekin 2022: Dawid Kubacki odebrał medal olimpijski

0
253

Podczas dzisiejszej ceremonii w Pekinie Dawid Kubacki otrzymał brązowy medal igrzysk olimpijskich za trzecie miejsce, które zajął w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. Wręczyła mu go medalistka olimpijska w kolarstwie górskim – Maja Włoszczowska!

Kubacki wywalczył w niedzielę brązowy medal igrzysk w Pekinie. Dzisiaj go otrzymał podczas ceremonii w Pekinie. Zwycięzcom medale wręczała dwukrotna srebrna medalistka igrzysk, kolarka Maja Włoszczowska. Kubacki cały czas się uśmiechał. I nie ma się co dziwić! Ciężko sobie na to zapracował!

Twitter

Medal Kubackiego jest odczarowaniem gorszego sezonu polskich skoczków narciarskich. We wtorek Polak podczas ceremonii medalowej odebrał swój pierwszy, indywidualny medal igrzysk olimpijskich.

Wzruszający moment Kubacki dzielił na podium z triumfatorem zawodów – Ryoyu Kobayashi, a także srebrnym medalistą Manuelem Fettnerem.

Emocje uderzyły. To niesamowity moment. To moment, na który pracuje się całe życie. Mimo że ta praca od początku sezonu nie do końca popłacała, popłaciła w najważniejszym momencie. Wierzę, że ten medal zrzuci kamień z serca całej drużynie – powiedział Kubacki po dekoracji przed kamerą TVP.

Dla skoczków nie jest to jeszcze koniec zmagań na igrzyskach. W sobotę odbędzie się konkurs indywidualny na dużej skoczni, w poniedziałek rozegrane zostaną zmagania drużynowe.

Czytaj: Pekin 2022: Dramat polskiego mistrza olimpijskiego

Twitter