Pekin 2022: dramatyczny wypadek. Krzyk Francuzki mrozi krew w żyłach

0
329
Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: Camille Cerutti ewakuowana na noszach po ciężkim upadku podczas zjazdu. Źródło: Twitter

Igrzyska Olimpijskie 2022: straszny upadek Camille Cerutti. Przeraźliwe krzyki Francuzki.

Zjazd kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich został nagle przerwany po przerażającym wypadku z udziałem francuskiej narciarki. Wypadek był tak poważny, że krzyki narciarki usłyszeli wszyscy, zanim transmisja na żywo została przerwana.

Narciarstwo zjazdowe kobiet odbywało się na trasie „Rock” w ośrodku narciarskim Yanqing National Alpine Ski Center w dzielnicy Yanqing. O tym wydarzeniu mówi się już, że jest jednym z najniebezpieczniejszych sportów w grze, a ten incydent był o tym przypomnieniem.

Przerażający wypadek na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Alpejski wyścig zjazdowy jest jednym z najniebezpieczniejszych wydarzeń. Wynika to z dużej prędkości i ostrych zakrętów, które trzeba wykonać. Co więcej, stok jest również bardzo wyrównany, a narciarze muszą wykonać kilka wysokich skoków, aby ukończyć wyścig.

We wtorek trwał wyścig narciarski Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Około 30 narciarek ukończyło już trasę, zanim francuska narciarka Camille Cerutti doznała ciężkiego upadku ze zbocza.

Straciła kontrolę podczas skoku w siodle i źle wylądowała. Dodatkowo zgubiła narty, rozbijając się w dół zbocza.

Słyszano, jak Cerutti cierpiała z bólu, gdy przerwano transmisję na żywo. Kilku obserwatorów przeniosło się na Twittera, aby opowiedzieć, jak słyszeli jej krzyki, zanim transmisja została zatrzymana.

Fani i publiczność przesłali francuskiej narciarce swoje gorące życzenia, modląc się, aby nie została zbyt poważnie zraniona i żeby jak najszybciej wyzdrowiała.

Czytaj: Pekin 2022: Koniec szans Natalii Maliszewskiej na medal

Złe wieści ze szpitala

Niestety, Cerutti poważnie uszkodziła kolano i zostanie szybko repatriowana do Francji.

Cerutti mocno upadła podczas zjazdu w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie we wtorek i doznała „zerwania więzadła krzyżowego przedniego i urazu łąkotki wewnętrznej” w prawym kolanie, ogłosiła drużyna Francji.

Wyjeżdżając z numerem 27 na swoje pierwsze igrzyska olimpijskie, młoda Francuzka źle wylądowała po skoku, po czym zjechała kilkadziesiąt metrów tylko po to, by zostać zatrzymana przez siatki bezpieczeństwa, wydobywając z siebie okropne okrzyki bólu.

„Zostanie repatriowana do Francji tak szybko, jak to możliwe” – napisał w komunikacie francuskim Komitet Olimpijski. Wyścig wygrała Szwajcarka Corinne Suter, wyprzedzając Włoszkę Sofię Goggię.

Kim jest Camille Cerutti?

Cerutti to utalentowana francuska narciarka, która w 2021 roku zdobyła tytuł mistrza Francji w klasyfikacji generalnej SuperG. Jako narciarka 23-latka preferuje lód, strome zbocza i dużą prędkość.

Niestety, teraz przyjdzie jej za ta zapłacić wysoką cenę…