Pekin 2022: Przyłapano pierwszego zawodnika na dopingu!

0
232
Irański narciarz alpejski Hossein Saveh-Shemshaki zawieszony po pozytywnym teście antydopingowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zdjęcie: Twitter

Irański narciarz Hossein Saveh-Shemshaki został zawieszony na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Został złapany na dopingu!

Pozytywny wynik dało badanie przeprowadzone u irańskiego alpejczyka Hosseina Saveha Shemshakiego – przekazała Międzynarodowa Agencja Badawcza (ITA).

36-latek został przetestowany w poniedziałek, 7 lutego, w teście poza zawodami olimpijskimi w Pekinie, a jego wynik podano w środę.

Czytaj: Pekin 2022: Dramat polskiego mistrza olimpijskiego

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) powiedział w oświadczeniu, że Hosseinowi „zabroniono konkurowania… lub uczestniczenia w jakiejkolwiek działalności podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich”.

Jeden z dwóch sportowców reprezentujących Iran, Shemshaki był nosicielem flagi Iranu podczas ceremonii otwarcia, rolę, którą powtórzył ze swojego ostatniego występu na Igrzyskach w Soczi.

Na Igrzyskach w Soczi zajął 31. miejsce w slalomie, to jego najlepszy wynik na igrzyskach olimpijskich.

Shemshaki miał wyrównać rekord frekwencji irańskiego narciarza alpejskiego, rywalizując na swoich trzecich igrzyskach olimpijskich.

ITA powiedziała, że Shemshaki ma prawo odwołać się i poprosić o zbadanie jego próbki B.