Pep Guardiola określił go jako jedną z „największych legend”, z którymi miał do czynienia

0
49
Pep Guardiola; zdjęcie: City, Twitter

Pep Guardiola nazwał Vincenta Kompany’ego jedną z „największych legend”, z jakimi kiedykolwiek miał do czynienia. Dodatkowo, Guardiola jest „więcej niż przekonany”, że szkoleniowiec Burnley, Kompany, pewnego dnia powróci na Etihad Stadium jako menedżer Manchesteru City.

Kompany powróci na boisko, kiedy jego drużyna Burnley zmierzy się z Manchester City w ćwierćfinale Pucharu Anglii w sobotę.

Czytaj: Trener Manchesteru City, Pep Guardiola jest rozczarowany gwiazdą Hollywood, Julią Roberts

36-latek spędził 11 niezwykle udanych lat jako zawodnik Manchesteru City w latach 2008-2019, występując łącznie w 360 meczach we wszystkich rozgrywkach, w tym przez osiem sezonów nosił opaskę kapitana.

Kompany zdobył łącznie 12 trofeów z Manchesterem City, w tym cztery tytuły Premier League, cztery Puchary EFL i dwa Puchary Anglii. Były belgijski obrońca ma teraz swój pomnik przed stadionem Etihad, aby uhonorować jego dziedzictwo w klubie.

Kompany zdecydował się odejść z Anderlechtu i przejść do Burnley w czerwcu zeszłego roku, a jego drużyna ma obecnie 13-punktową przewagę na szczycie Championship, i tylko trzy zwycięstwa potrzebne są do automatycznego awansu do Premier League.

Guardiola zarządzał Kompanym przez ostatnie trzy lata swojej kariery w Man City.

„Wszyscy wiedzą, że jest tutaj ważną, niesamowitą postacią” – powiedział o Kompanym Guardiola na konferencji prasowej w piątek. „Jest jedną z największych legend, z jakimi miałem do czynienia. Osobiście żałuję jednego, a mianowicie tego, że często był kontuzjowany, kiedy byliśmy razem.”

„Ważne było to, jak mi pomógł od pierwszego dnia. Przyjechałem tutaj z innego kraju, nie znałem Premier League, a w złych momentach jego wpływ na szatnię zawsze pomagał zespołowi zrobić krok do przodu.”

„Był wyjątkowym kapitanem i wspaniałym człowiekiem”.

Czytaj: Guardiola: „Jesteście najsilniejszą drużyną w Europie”

Kataloński szef mówił także o zaletach i ulepszeniach Burnleya, odkąd Kompany przejął stery, dodając: „Miło, że wrócił, ale przez ostatnie dwa lub trzy dni myślałem o tym, co zrobili w tym sezonie. To, co zobaczyłem, nie sprawiło, że byłem całkowicie zaskoczony pozycją, w jakiej się znajdują, będąc tak blisko bycia drużyną Premier League już w przyszłym roku.”

„Widząc, co robią z bliska, całkowicie to rozumiem. Będą naprawdę, naprawdę twardzi, ponieważ robią niesamowite rzeczy na boisku.”

„Menedżer potrzebuje czasu, aby odnosić sukcesy z zespołem. Menedżer musi jak najszybciej przekonać ich, jaki jest najlepszy sposób na wygrywanie meczów, aby idealnie pasował do graczy. Mają dobry zespół – i sposób, w jaki grają, jest wyjątkowy”.