Pep Guardiola przekazuje niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Edersona

0
0
Złe wieści dla Man City. Ederson może nie dokończyć tego sezonu. (zdjęcie: Ryan Surai, x)

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, przekazuje niepokojące informacje na temat stanu zdrowia bramkarza Edersona.

Wyścig o tytuł Premier League przybrał nieoczekiwany obrót dla Manchesteru City, a bramkarz Ederson prawdopodobnie będzie pauzował z powodu kontuzji. Nieobecność brazylijskiego bramkarza nie mogła nastąpić w gorszym momencie dla Man City, ponieważ klub wkracza w najważniejszy etap sezonu, a jego nadzieje na tytuł wiszą na włosku.

Podczas niedawnego zwycięstwa Man City nad Nottingham Forest 2:0, Ederson doznał bolesnego ciosu w ramię po zderzeniu z Willy-Arnaud Bolym z Nottingham Forest. Pomimo dzielnego pozostania na boisku do przerwy, dyskomfort Edersona był ewidentny i ostatecznie zastąpił go Stefan Ortega. Widok Edersona opuszczającego stadion z ręką na temblaku wywołał niepokój w obozie Man City, zwiększając obawy o stopień jego kontuzji.

CZYTAJ: Pep Guardiola mówi o zmaganiach o tytuł w Premier League

Co powiedział Pep Guardiola?

Po meczu, menedżer Man City, Pep Guardiola, przedstawił aktualne informacje na temat stanu Edersona, wyrażając swoje obawy dotyczące ciężkości kontuzji.

Z wstępnych informacji wynika, że Brazylijczyk ma kontuzję ramienia, ale w najbliższym czasie przejdzie szczegółowe badania, które pozwolą ocenić, na ile poważny jest uraz doświadczonego golkipera. – Jego kontuzja nie wygląda dobrze – powiedział Pep Guardiola.

Obawy Guardioli są uzasadnione, biorąc pod uwagę kluczową rolę Edersona w ustawieniu defensywnym Man City i jego konsekwentne występy przez cały sezon. Potencjalna nieobecność Edersona może znacząco wpłynąć na solidność defensywy Man City i ogólną wydajność w kluczowych meczach.

„To nie wygląda dobrze. Jutro widzimy się z lekarzem” – powiedział Guardiola.

CZYTAJ: Oficjalnie: Brazylijczyk opuści Chelsea po zakończeniu sezonu

Niewielkie zwycięstwo Man City nad Nottingham Forest podkreśliło znaczenie niezawodnego bramkarza, gdy zespół z trudem odpierał ataki przeciwników bez Edersona między słupkami. Wyścig o tytuł zbliża się do punktu kulminacyjnego, a każdy punkt ma znaczenie, moment kontuzji Edersona nie mógł być gorszy dla Man City. Pomimo straty zaledwie jednego punktu do Arsenalu po rozegraniu jednego meczu, strata Edersona może potencjalnie pokrzyżować aspiracje Man City do tytułu i przekazać przewagę rywalom.