Pereira zajmuje się przyszłością Manchesteru United z wątpliwą umową transferową Flamengo

0
216
Andreas Pereira wraca do Manchesteru United. Źródło: Twitter/UtdActive

Wyglądało na to, że Manchester United rozstaje się z Andreasem Pereirą, ale teraz może tak nie być.

Andreas Pereira może wrócić na Old Trafford tego lata po kolejnym okresie wypożyczenia, który nie został przekształcony w stałą umowę.

Manchester United od wielu lat stara się znaleźć kupca dla Andreasa Pereiry. Wydaje się jednak, że człowiek, który niektórzy fani nazywają „przedsezonowym Pirlo”, może ponownie wrócić na Old Trafford po kolejnym wypożyczeniu.

Jego ostatnie popisy można było oglądać w Flamengo, gdzie imponował grą jako pomocnik dyktujący tempo gry.

Spodziewano się, że Flamengo podpisze z nim umowę na stałe za około 12 milionów funtów, ale według ostatnich doniesień United i brazylijski klub walczą o znalezienie rozwiązania, a dyrektor piłkarski John Murtough podobno poinformował Pereirę, że może być częścią planów klubu w przyszłym sezonie pod rządami Erika ten Haga.

Ale dlaczego żaden klub nie chce podpisać kontraktu z Pereirą ani żadnym zawodnikiem United? Czy to tylko kolejny przykład braku umiejętności United w poruszaniu się po rynku transferowym?

Pereira zaliczył 75 występów w pierwszej drużynie United, strzelając cztery gole – większość z nich padła w sezonie 2018/19 i 2019/20. Ale odkąd zadebiutował, spędził cztery sezony na wypożyczeniu.

Miał tymczasowe przeprowadzki do Granada, Valencia, Lazio i Flamengo, i imponował zrywami i startami dla tych klubów. Ale United nadal nie jest w stanie go odciążyć na stałe.

Czytaj: Gwiazda Manchesteru United, Cristiano Ronaldo, zagra przeciwko Arsenalowi po śmierci synka

United mają problematyczną strukturę płac, a to oznacza, że wielu graczy zarabia zbyt dużo pieniędzy w porównaniu z ich umiejętnościami. Doniesiono, że Pereira zarabia około 53 tysięcy funtów tygodniowo, co może być więcej niż większość klubów jest skłonna mu zaoferować.

Jest też kwestia metki; 12 milionów funtów wydaje się rozsądne dla gracza o umiejętnościach Pereiry, ale wielu fanów pamięta, że w umowie, w której przeniósł się do Lazio na wypożyczenie, uwzględniono klauzulę około 21 milionów funtów.

Jeśli United zamierzają zaangażować się w tę odbudowę, muszą zrozumieć, że najprawdopodobniej będą musieli sprzedać piłkarzy, z którymi się obciążyli – ze względu na lata słabej rekrutacji – po niższej cenie, niż chcą. To w pełni pozwoli na pełny reset, który wielu fanów chce zobaczyć pod przewodnictwem Ten Hag.

Jeśli tego nie zrobią, klub utknie z graczami z wysokimi zarobkami, które utrudniają United ich zastępowanie. A jeśli tak jest, to odbudowa pod rządami Ten Hag nigdy się nie powiedzie. Pereira musi zostać sprzedany, bez względu na cenę.

Ten Hag pracował z Pereirą, gdy był jeszcze nastolatkiem w PSV Eindhoven i pozostaje wielbicielem pomocnika.

Ten Hag jest wielbicielem Pereira. Źródło: Twitter/IM

Pereira, który został przekonany przez Sir Alexa Fergusona do dołączenia do szeregów na Old Trafford w 2011 roku po tym, jak zaimponował w Manchesterze United Premier Cup, tak naprawdę nie odniósł sukcesu w klubie Premier League.

To jednak może się zmienić w nadchodzących miesiącach.

Według ESPN, pomocnik został poinformowany przez dyrektora piłkarskiego United, Johna Murtougha, że nowy menedżer, Erik ten Hag, „chce” przywrócić pomocnika, kiedy oficjalnie przybędzie latem.

Na początku tego miesiąca Pereira zasugerował w wywiadzie dla Globo Esporte, że ma nadzieję, że na stałe przeniesie się do Flamengo.

„Mam kontrakt do czerwca i zawsze będę dawał z siebie wszystko dla Flamengo. Jestem skoncentrowany i pozytywnie nastawiony do wszystkiego, co nadejdzie” – powiedział.

„Przyjechałem do Flamengo, aby pokazać swoją piłkę nożną i pokażę o wiele więcej. Oczywiście rozczarowanie, że nie zdobyłem tytułów, na pewno pozostaje, ale zawsze starałem się pokazać swoją wartość na boisku i fani to rozpoznali.”

„Zawsze mówiłem moim przyjaciołom i Flamengo, że zawsze stawiam ich na pierwszym miejscu i że Flamengo jest dla mnie bardzo ważne”.

Było jasne, że były szef United, Ole Gunnar Solskjaer, był również wielkim fanem Pereiry. W październiku Norweg zasugerował potencjalny powrót gracza.

Powiedział TNT Sports: „Tak, śledzimy. Oczywiście. Pereira jest świetnym graczem i fantastyczną osobą. Jestem z niego bardzo dumny i wiem, że cieszy się tym momentem.”

„Dla nas logika była taka: Andreas, idź i pokaż, jak dobry jesteś. Nie mogłem dać mu wystarczająco dużo czasu na grę, a wiemy, jaką ma jakość. Kiedy w niego wierzą, jest najlepszym graczem”

Solskjaer dodał: „W pewnym momencie kariery zawodnika ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo czasu na grę na najwyższym poziomie.”

Co myślisz o doniesieniach sugerujących, że Andreas Pereira może wrócić do Manchesteru United tego lata?