Petycja o święto narodowe w Wielkiej Brytanii, jeśli Anglia wygra Euro 2020

0
259

Anglia zapewniła sobie miejsce w swoim pierwszym w historii finale Mistrzostw Europy, pokonując w środę wieczorem Danię 2-1, gdzie w niedzielę zmierzą się z Włochami na Wembley.

Podopieczni Garetha Southgate pokonali Danię w historycznym meczu 7 lipca, teraz zorganizują finał w najbliższą niedzielę (11 lipca), w którym zmierzą się z Włochami na Wembley.

Petycja z prośbą o dodatkowe święto państwowe w poniedziałek 12 lipca, jeśli Anglia wygra swój pierwszy w historii finał Mistrzostw Europy, zebrała ponad 120 000 podpisów. Wszystko po to, aby uczcić potencjalną wygraną.

Oznacza to, że Parlament rozpatrzy teraz wniosek, który może być przedmiotem debaty w Izbie Gmin.

Pokazowy turniej odbędzie się na stadionie Wembley w niedzielę o 20:00, co doprowadziło do próśb do rządu o święto państwowe, jeśli Trzy Lwy pokonają rywali.

Niektórzy uważają, że najlepszym pomysłem jest święto narodowe, ponieważ w poniedziałek nie będzie dużo pracy.

W środę kraj odniósł pierwsze duże zwycięstwo w półfinale od 1966 roku, kiedy Anglia pokonała Danię 2:1.

Harry Kane strzelił zwycięskiego gola w półfinale podczas środowego meczu. Źródło: PA

W petycji, opublikowanej na oficjalnej stronie rządu, czytamy: „Anglia zagra w finale Mistrzostw Europy w niedzielę 11 lipca o 20:00.

„Byłoby korzystne i rozsądne dać krajowi dzień wolny następnego dnia, jeśli Anglia wygra, w formie dodatkowego poniedziałku świątecznego”.

Lee Jones rozpoczął petycję, która ma ponad 120 000 podpisów pełnych nadziei.

„Ponadto Anglicy naturalnie chcieliby nadal cieszyć się wygraną, dając branży detalicznej i rekreacyjnej bardzo potrzebną okazję do nadrobienia utraconych dochodów”.

Dzieje się tak po tym, jak Harry Kane poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad Duńczykami w środę (7 lipca).

Zwycięstwo oznacza, że Anglia zagra teraz swój pierwszy finał w dużym turnieju od 1966 roku, kiedy Bobby Moore podniósł Puchar Świata.

Źródło: PA

To był bardzo wyrównany mecz. Dania prowadziła 1:0 w połowie pierwszej połowy. Zręczny ruch z Anglii, z podaniem Kane’a do Bukayo Saki, który następnie wybił piłkę w pole karne, sprawił, że duński kapitan wpakował piłkę do własnej bramki, aby wyrównać wynik drużyny przed przerwą.

Jednak mecz zakończył się dogrywką, a Kane pokonał Kaspera Schmeichela po tym, jak obronił rzut karny napastnika, co dało Anglikom wynik 2:1.

I tak Anglicy świętowali zwycięstwo.

Czytaj: Menadżer Danii Kasper Hjulmand pogratulował Garethowi Southgate

John Stones i Harry Maguire. Źródło: PA

Przemawiając po meczu, Southgate powiedział, że jest niesamowicie dumny ze swojej drużyny za ich występ i kraj, który dotarł do finału po 55 latach kontuzji.

Powiedział ITV: „Udało nam się to naprawić”.

„Jestem bardzo dumny z graczy. To niesamowita okazja, aby być tego częścią. Wiedzieliśmy, że nie będzie to proste”.

„Kiedy czekałeś tak długo, aby przejść przez półfinał, zawodnicy – biorąc pod uwagę ograniczone doświadczenie niektórych z nich na arenie międzynarodowej – wykonali niesamowitą robotę”.

Jedno jest pewne, jeśli Trzy Lwy podniosą Trofeum Henri Delaunaya w niedzielę, następnego ranka będzie mnóstwo szczęśliwych serc i bolących głów.