Pewny awans Igi Świątek do półfinału

0
10
Iga Świątek zmniejszyła stratę do liderki rankingu WTA Aryny Sabalenki; zdjęcie: Juan Ignacio: Twitter

Iga Świątek pokonała Chorwatkę Petre Martić w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Madrycie i awansowała do półfinału.

Liderka rankingu seta rozpoczęła od wygrania gema do 15, a przy podaniu rywalki nie oddała jej żadnego punktu.

Przy własnym serwisie Świątek musiała bronić break pointa jednak wyszła zwycięsko i objęła prowadzenie (3:0).

Przeczytaj jeszcze: Barcelona wabi Messiego pensją Lewandowskiego

W kolejnych gemach polska tenisistka grała bezbłędnie i wygrała seta bez straty gema.

Początek drugiego seta rozpoczął się od wygrania gema przez Świątek. W kolejnym gemie Chorwatka przełamała się i wygrała pierwszego gema w spotkaniu. Odpowiedź najlepszej tenisistki świata była natychmiastowa i Świątek wygrała gema do 0 i wyszła na prowadzenie (2:1).

Dobrze grająca tego dnia Świątek przełamała rywalkę ponownie w szóstym gemie i wyszła na prowadzenie (4:2). Marić wygrała gema przy własnym podaniu podobnie jak Polka, która nie dała szans rywalce i wygrała drugiego gema 6:3 i po godzinie i dziewięciu minutach gry mogła świętować awans do półfinału.