Piątek zmarnował karnego, porażka Herthy

0
373
Hertha przegrała z Hoffenheim aż 0:3. Zdjęcie: twitter.com/HerthaBSC_EN

Nad Krzysztofem Piątkiem zawisły czarne chmury. Piłkarz zmarnował karnego i nie pomógł Hercie Berlin wygrać meczu. Niemieckie media napisały, że występ Piątka był poniżej krytyki.

Polski napastnik nie wykazał się podczas strzału rzutu karnego. Już na początku spotkania mógł wpisać się na listę strzelców, gdy w 12. minucie wykonywał rzut karny. Jego strzał mistrzowsko obronił jednak Oliver Baumann, bramkarz rywali.

Hertha przegrała z Hoffenheim aż 0:3, co tylko potwierdza złą formę piłkarzy w ostatnich tygodniach, która może zakończyć się zwolnieniem trenera Bruno Labadii.

Twitter

Hertha Berlin gra poniżej oczekiwań, nastroje piłkarzy pogorszyły się jeszcze bardziej po niestrzelonym rzucie karnym przez Piątka. Polak dostał najgorsze noty w zespole. „Bild” ocenił jego występ jako „poniżej krytyki”

– To dla nas gorzki moment, bo potrzebujemy punktów. Mieliśmy szansę zdobyć bramkę po rzucie karnym, ale to jest piłka nożna – jeśli nie strzelisz gola, nie wygrasz. Pierwsza część sezonu nie jest dla nas udana – powiedział po meczu Piątek.

Hertha Berlin po porażce z Hoffenheim spadła na 14. miejsce w ligowej tabeli, a Hoffenheim dzięki wygranej awansowało na 11. miejsce w tabeli.

Czytaj: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski