Pięciu poważnych graczy w grze o wielki angielski klub

0
495
Saga przejęcia Manchesteru United przybrała kolejny obrót. (zdjęcie: United, Twitter)

Saga przejęcia Manchesteru United przybrała kolejny obrót. Na tę chwilę w grze o jeden z największych klubów na świecie jest pięciu poważnych kupców, którzy dorównują cenie wywoławczej wynoszącej 6 miliardów dolarów.

17 luty – do tego dnia Manchester United wyznaczył pierwszy termin, do którego zainteresowani kupnem klubu powinni zgłosić swoje oferty. Rodzina Glazerów jest przygotowana do sprzedaży Manchesteru United i wyprowadzenia się z Old Trafford.

Sir Jim Ratcliffe – najbogatszy człowiek w Wielkiej Brytanii i właściciel firmy chemicznej Ineos – jest jedyną partią, która publicznie wyraziła chęć dokończenia przejęcia United, a The Times donosi, że szuka pomocy w bankach inwestycyjnych JP Morgan i Goldman Sachs, gdy chodzi o zebranie pakietu, który pokryje koszty wykupu i długi klubu w Manchesterze, które podobno sięgają 500 milionów funtów (606 milionów dolarów).

Sportsmail niedawno informowało także o intratnej ofercie ze strony katarskich inwestorów. Firma Qatar Sports Investments (QSI) jest już właścicielem Paris St Germain, ale prawdopodobnie nie przeszkodzi im to w zakupie Manchesteru United.

Czytaj: Daily Mail: Grupa inwestorów kupi Manchester United i całkowicie przebuduje Old Trafford

Klub z Old Trafford przejąć chcą też inwestorzy z Arabii Saudyjskiej. Ci uzyskali dostęp do głębokich danych instytucji, w których zamieszczono wszelkie finansowe raporty. Kolejni autorzy ofert pozostają nieznani.

Nie brakuje poważnych inwestorów chętnych do licytacji największego klubu na świecie. Według The Times oczekuje się, że pięciu różnych kupców jest gotowych spełnić warunek wejścia do negocjacji z ofertami o wartości co najmniej 5 miliardów funtów.

Ci z nas, którzy mieli do czynienia z licytacją kupna mieszkania lub domu, wiedzą, że dwóch licytujących podnosi cenę, przy pięciu wszystkie ruchy są dozwolone. Będzie na pewno bardzo ciekawie.

Czytaj: Szczegóły dotyczące sprzedaży Manchesteru United

Amerykański bank handlowy Raine Group, który nadzoruje sprzedaż, wyznaczył ostateczny termin składania ofert na 17 lutego 2023 roku. Został on wyznaczony do nadzorowania potencjalnej sprzedaży na Old Trafford, a The Times twierdzi, że spotkał się z dużym zainteresowaniem – zarówno na froncie przejęcia, jak i inwestycji. Uważają, że można osiągnąć kwotę, która zostanie uznana za akceptowalną przez Glazerów, przy czym początkowo sugerowano, że do uzyskania porozumienia wymagana byłaby umowa o wartości od 6 do 8 miliardów funtów.