Piękny gest piłkarzy Romy. Włoska drużyna oddała hołd ofiarom z Hillsborough.

0
769

Piłkarze Romy pokazali wielką klasę przed pierwszym meczem półfinału Ligi Mistrzów. Włoska drużyna złożyła wieniec ku pamięci 96 kibiców The Reds, którzy zginęli w katastrofie w Hillsborough.

Kapitan AS Romy Daniele De Rossi przed meczem z Liverpoolem FC półfinału Ligi Mistrzów złożył z drużyną wieniec pod ścianą upamiętniającą 96 kibiców Liverpoolu, którzy zginęli w katastrofie w Hillsborough. Straszna tragedia miała miejsce 15 kwietnia 1989 roku na stadionie Sheffield Wednesday w Sheffield.

29 lat temu obiekt Sheffield Wednesday gościł półfinał Pucharu Anglii między Liverpoolem a Nottingham Forest. Nagle jedna z trybun się zawaliła. Zginęło 96 osób. Wszyscy byli kibicami „The Reds”. Przyczyną katastrofy była tragiczna organizacja meczu i fatalne zachowanie policji, która nie potrafiła zapanować nad wydarzeniami. Obsługa wpuściła na trybuny więcej osób, niż przewidywały normy bezpieczeństwa. Ludzie tratowali się w panice. Mecz odwołano. To największa sportowa katastrofa do jakiej doszło w Wielkiej Brytanii. Od tej sytuacji Liverpool nie rozgrywa meczów 15 kwietnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koniec wielkiej ery. Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu!

Tablica z nazwiskami ofiar została wmurowana w jedną ze ścian stadionu Anfield Road. W poniedziałek pod ścianą zjawiła się cała drużyna Romy. Kapitan w ich imieniu złożył wieniec i oddał hołd ofiarom.

Liverpool zmierzy się z Romą dzisiaj o godz. 20:45. A jutro w drugim półfinale Bayern zagra z Realem Madryt.

Źródło: eurosport.interia.pl
Zdjęcie główne: facebook.com