Pierwsza oferta spodziewana jest w tym tygodniu

0
69
Sprzedaż Manchesteru United wcale nie taka pewna? Zdjęcie: Pixabay

Inwestorzy z Kataru planują gigantyczną ofertę za Manchester United i chcą udzielić menedżerowi Erik ten Hag wsparcia finansowego, aby poprowadził klub z powrotem na szczyt, pisze Daily Mail.

Źródła ujawniły, że grupa zamożnych osób z bogatego w ropę stanu, wspierana przez Katar jako gospodarz Mistrzostw Świata, skupiła się na United, którego postrzegają jako „klejnot w koronie futbolu”.

Czytaj: Grupa inwestorów kupi Manchester United i całkowicie przebuduje Old Trafford

Złożą ofertę za United w nadchodzących dniach, przed terminem wyznaczonym przez Glazerów na połowę lutego i są przekonani, że ich oferta zdmuchnie konkurencję.

Właściciele United chcą za klub ponad 6 miliardów funtów, dodatkowo odbudowa Old Trafford będzie wymagała dużych sum. W grę wchodzi zbudowanie nowego, nowoczesnego obiektu. Taki projekt mógłby kosztować ponad 2 miliardy funtów, ale to nie byłby problem dla grupy z Kataru.

Ten Hag cieszy się z nowego stadionu i jeszcze większego budżetu. (Zdjęcie: united, twitter)

Potencjalną przeszkodą jest posiadanie Paris Saint-Germain przez Qatar Sports Investments. Ta sama firma nie może posiadać dwóch klubów w tych samych rozgrywkach – a United i PSG mogą spotkać się w Europie.

Czytaj: Kolejny trener odrzucił pracę w Leeds

Oferta za United pochodziłaby od oddzielnych, indywidualnych inwestorów z Kataru. Nie ma zainteresowania przejęciem częściowego pakietu akcji, mówi się jedynie o pełnym przejęciu.

Źródła z Kataru ujawniły, że grupa chce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas organizacji mundialu i rozgląda się za nowym projektem.

Obejmuje to przyznanie Ten Hagowi budżetu, który pozwoli mu konkurować o transfery z najbogatszymi klubami na świecie.

„Ci ludzie są poważni. Chcą mieć pewność, że United jest tam, gdzie powinien być i są pewni, że ich oferta będzie najsilniejsza.”