Pierwszy mecz Messiego w PSG. Tylko remis z Club Brugee

0
444
Pierwszy mecz w PSG tria Messi - Mbappe - Neymar. Źródło: Twitter

Głównym zadaniem Lionela Messiego w Paris St-Germain będzie pomoc w zapewnieniu nieuchwytnej Ligi Mistrzów, ale mimo całej fanfary związanej z pierwszym startem argentyńskiej gwiazdy, był to frustrujący wieczór, gdy klub zremisował z Club Brugee.

Messi uderzył w poprzeczkę, ale miał problemy z wywarciem poważnego wpływu na swój pełny debiut. Zamiast tego to Ander Herrera ostrzelił bramkę po świetnej akcji lewym skrzydłem Kyliana Mbappe.

Hans Vanaken strzelił zasłużony wyrównujący wynik przed przerwą, aby rozbujać 29-tysięczny stadion Jana Breydela.

Messi został skazany na faul w drugiej połowie, a Mbappe został zastąpiony w 51. minucie, gdy PSG miało trudności z rozbiciem energicznych gospodarzy, którzy mogą czuć, że sami mogli wygrać mecz.

Czytaj: Messi wyprzedza Pelego i jest liderem wśród strzelców!

PSG nie radziło sobie z agresywnymi atakami gospodarzy i potrzebowało bramkarza Keylora Navasa, który odbił dobrze uderzony strzał Charlesa de Ketelaere nad poprzeczką, aby utrzymać poziom.

Messi zaczął szukać więcej miejsca, gdy belgijska drużyna zmęczyła się, ale 34-latek nie był w stanie rozszyfrować defensywy Brugee.

„Potrzebujemy czasu, aby popracować nad zbudowaniem porozumienia” – powiedział Pochettino. „To było jasne i powiedzieliśmy to w ostatnich dniach. Nadal musimy stworzyć zespół”.

Był to 150. występ Messiego w rozgrywkach i dla piłkarza, który był tak synonimem Barcelony, wydawało się surrealistyczne, widząc go po raz pierwszy w Europie na wyjeździe z białym paskiem PSG.

Żaden zawodnik nie strzelił więcej goli w Lidze Mistrzów dla jednego klubu niż 120 goli Messiego dla Barcelony, a na 20 minut przed końcem był bliski otwarcia konta dla Paris St-Germain, kiedy testował bramkarza Simona Mignoleta lewą nogą.

Liderem grupy A został Manchester City po szalonym widowisku z RB Lipsk.