Pierwszy nowy nabytek Liverpoolu

0
21
Alexis Mac Allister w Liverpoolu; zdjęcie: Roy Nemer: Twitter

Trener Liverpoolu Jürgen Klopp prawdopodobnie pozyska jednego ze swoich wymarzonych piłkarzy. Według doniesień medialnych transfer argentyńskiego mistrza świata w piłce nożnej Alexisa Mac Allistera do The Reds zostanie oficjalnie ogłoszony w tym tygodniu po przejściu badań lekarskich.

Według raportu, klub angielskiej Premier League i Mac Allister zgodzili się na współpracę. Kontakt między Liverpoolem a Brighton już miał miejsce, o czym donosi m.in. „Times”.

obowiązywać do czerwca 2028 roku.

Liverpool korzysta zatem z klauzuli odejścia 24-latka, a opłata transferowa wynosi od 53 do 64 milionów euro. Mac Allister byłby pierwszym nowym nabytkiem dla zespołu Kloppa, który zakwalifikował się do Ligi Europy dopiero na piątym miejscu w tabeli.

Przeczytaj: Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży zapomnianej gwiazdy innemu klubowi z Premier League

Mac Allister przedłużył swój kontrakt z Brighton tylko do 2025 roku. Pomocnik przeniósł się z Argentinos Juniors do Brighton & Hove Albion w Premier League na początku 2019 roku za osiem milionów euro ze swojej południowoamerykańskiej ojczyzny.

Po rocznym wypożyczeniu w Boca Juniors, zadebiutował w Mewach w marcu 2020 roku i do tej pory wystąpił w 112 spotkaniach, strzelając 20 goli.

Przeczytaj: Robert Lewandowski jest na liście transferowej w Arabii Saudyjskiej