Piłkarz Manchesteru United oskarżony o brutalny atak na byłą dziewczynę

0
2
Antony, brazylijski gwiazdor Manchesteru United oskarżony przez byłą partnerkę o przemoc domową. (zdjęcie: football talk, twitter)

Skrzydłowy Manchesteru United Antony został oskarżony o napaść na swoją byłą dziewczynę Gabrielę Cavallin, gdy ta była w ciąży.

Skrzydłowy Manchesteru United, Antony, został oskarżony o napaść na swoją byłą dziewczynę, Gabrielę Cavallin, gdy ta była w ciąży, w tym o bicie ją i spowodowanie poważnej kontuzji ręki, wynika z wywiadu dla brazylijskiego serwisu UOL, opublikowanego przez goal.com.

Dziennikarze uzyskali dostęp do zdjęć, filmów, rozmów oraz zeznań świadków. To wszystko ma ujawniać groźby, zastraszanie i przemoc ze strony Antony’ego.

CZYTAJ: Poważne zarzuty wobec Antony’ego z Manchesteru United

W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie, Cavallin zarzuciła, że w okresie od czerwca 2022 r. do maja 2023 r. piłkarz wielokrotnie ją atakował. Twierdziła, że najnowszy incydent polegał na tym, że Antony rzucił w nią szklanką, co doprowadziło do poważnego skaleczenia palca, w wyniku którego odsłoniła się kość.

Cavallin podjęła kroki prawne przeciwko Antony’emu w czerwcu 2023 r., składając skargę na policję w Sao Paulo w Brazylii. Według raportu UOL, złożyła ona również skargę do policji w Greater Manchester (GMP) w Wielkiej Brytanii.

Antony odpowiedział na zarzuty wydanym pod koniec czerwca oświadczeniem, w którym stanowczo zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom. Wyjaśnił swoje milczenie w tej sprawie do tego momentu, stwierdzając: „Do tej chwili milczałem, aby nic nie zakłócało procesu dochodzenia, ale przez te wszystkie dni moja rodzina i ja cierpieliśmy w milczeniu”.

Dodał: „Po zamknięciu śledztwa moja niewinność zostanie udowodniona. Jestem pewien, że sprawiedliwość zwycięży, a szkody wyrządzone mojemu wizerunkowi będą już przeszłością. Dziękuję za niezliczone wyrazy wsparcia w tym bardzo trudnym czasie.”

CZYTAJ: Arsenal pokonał Manchester United 3:1 na Emirates w dramatycznych okolicznościach

Oskarżenia wobec Antony’ego wywołały znaczną uwagę i zaniepokojenie opinii publicznej, zarówno w Brazylii, jak i wśród kibiców Manchesteru United. Odmowa gracza wskazuje na jego determinację, aby oczyścić swoje imię w toku toczącego się śledztwa. Sytuacja pozostaje pod kontrolą organów prawnych i mediów.

Aktualnie sąd w Sao Paulo prowadzi intensywne dochodzenie w sprawie Antony’ego w związku z przemocą domową wobec jego byłej dziewczyny Gabrieli Cavallin.