Piłkarz potwierdził odejście z Bayernu Monachium

0
376
Źródło: twitter.com/FCBayern

Dzisiaj podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, David Alaba potwierdził, że odchodzi z Bayernu Monachium. – Chcę spróbować czegoś nowego – powiedział. Po zakończeniu obecnego sezonu Alaba opuści Bayern na zasadzie wolnego transferu.

O takiej sytuacji spekulowano w mediach już od dłuższego czasu. Pojawiały się informacje, że główną kością niezgody w rozmowach między Alabą a Bayernem była wysokość tygodniówki piłkarza. Austriak miał wymagać ogromnych pieniędzy, na co nie chcieli zgodzić się włodarze Bayernu.

Na początku lutego Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu Monachium powiedział, że odejście Austriaka jest pewne na 99,9%.

Dzisiaj Alaba oficjalnie poinformował o odejściu z klubu po zakończeniu sezonu.

– Podjąłem decyzję, że po zakończeniu tego sezonu odejdę z Bayernu i spróbuję czegoś nowego. To oczywiście nie była łatwa decyzja – jestem tu od 13 lat i ten klub wiele dla mnie znaczy. Nie podjąłem jeszcze decyzji, dokąd zmierza ta podróż – powiedział na konferencji prasowej.

– Decyzję o odejściu podjąłem kilka tygodni temu i zakomunikowałem ją osobom odpowiedzialnym w klubie – powiedział David Alaba.

Zapytano piłkarza, czy Bayern walczył o to, aby pozostał w klubie. Oto, co odpowiedział:

– Wszyscy, dosłownie wszyscy. Jestem za to bardzo wdzięczny całemu klubowi. Dlatego ta decyzja była tak trudna. Ten klub jest dla mnie rodziną.

– Dam z siebie wszystko w najbliższych miesiącach i włożę wszystko, co mogę, aby pomóc drużynie odnieść sukcesy – powiedział.

Pod koniec konferencji piłkarz zdementował plotki, jakoby na przeszkodzie w podpisaniu nowego kontraktu stanęły za małe pieniądze.

– Wyczekuję nowego wyzwania. To nie tak, że kierowałem się aspektami finansowymi. Nadal mam przed sobą wiele lat gry. Chciałem spróbować czegoś nowego w swojej karierze piłkarskiej – powiedział.

Czytaj: Real i Bayern zarobili pomimo pandemii

Alaba nie poinformował jeszcze oficjalnie do jakiego klubu przejdzie, ale wielu dziennikarzy przypuszcza, że  austriacki obrońca od nowego sezonu będzie grał w Realu Madryt.

Alaba dostał się do Bayernu Monachium w 2008 roku. Od tego czasu był tylko raz wypożyczony do Hoffenheim. Poza tą sytuacją nieprzerwanie broni barw Bayernu Monachium. W niemieckiej drużynie wygrał łącznie 26 trofeów, m.in. dziewięć razy był mistrzem Niemiec, dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, został także Klubowym Mistrzem Świata.