Pjongczang 2018. Międzynarodowy skandal – niemiecka łyżwiarka tańczyła do utworu z filmu „Lista Schindlera”

0
844

Łyżwiarstwo figurowe to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, polegająca na jeździe na łyżwach oraz wykonywaniu dodatkowych elementów: skoków, piruetów, kroków, spiral oraz podnoszeń. Często łączy się je w sekwencje i kombinacje.

https://twitter.com/The_lnformer/status/970189915760857088

Niemiecka łyżwiarka figurowa Nicole Schott wzbudziła kontrowersje i wywołała międzynarodowy skandal tańcząc do muzyki z „Listy Schindlera”. W „NY Daily News” tak skomentowano jej występ: „Wygrała złoto w konkurencji braku poczucia dobrego smaku”, „Totalny brak wyczucia” – dodaje „The Sun”. Zarzucono jej brak smaku i niewrażliwość na ludzką tragedię.

Lista Schindlera ” to amerykański dramat wojenny z 1993 roku. Film oparty jest na faktach i opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, których głównym bohaterem jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, który uratował przed zagładą tysiące Żydów. To hołd dla bohaterów Holokaustu zekranizowany przez Stevena Spielberga.

Dlatego wybór utworu z tego filmu i taniec do niego wywołał ogromne kontrowersje. Fakt, iż tańczyła do niego zawodniczka z Niemiec wielu odebrało jako nietakt.

Nancy Armour z „USA Today” swoje oburzenie wyraziła na Twitterze pisząc, że do muzyki z tego filmu w ogóle nie powinno się tańczyć.

„Nie mogę uwierzyć, że niemiecka łyżwiarka figurowa przygotowała swój program pod muzykę z „Listy Schindlera”. Kto to zaakceptował? To okropne” – to tylko niektóre z komentarzy internautów, którzy nie pozostawili suchej nitki na reprezentantce Niemiec.

Mimo tak kontrowersyjnego utworu 21-letnia reprezentanta Niemiec nie zdołała stanąć na podium. Rywalizację zakończyła na 18. pozycji.

Źródło: pl.wikipedia.org/sport.pl/sportowefakty.wp.pl/sport.onet.pl

 PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pjongczang 2018: klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich – Norwegia najlepsza