Plan medalowy na Mistrzostwa w Planicy

0
43
Thurnbichler; zdjęcie: FIS Skoki narciarskie: Twitter

Za kilka dni rozpoczną się mistrzostwa świata w Planicy. Trener Thomas Thurnbichler zdradził, jaka zdobycz medalowa będzie dla niego zadowalająca.

Podczas mistrzostw w Planicy rozegrane zostaną po dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn, po jednym konkursie drużynowym kobiet i mężczyzn, a także konkurs drużyn mieszanych. Polacy szanse medalowe będą mieli we wszystkich zmaganiach i tego się trzymajmy.

Dziennikarze wskazują konkretne szanse medalowe w zmaganiach indywidualnych oraz zespołowych mężczyzn.

Trener Thurnbichler postawił nawet cel minimum na rozpoczynającą się w tym tygodniu imprezę. 

Przeczytaj także: Spotkanie Liverpoolu z Realem Madryt

– Jako zespół chcielibyśmy mieć jeden medal indywidualny i drużynowy – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport i dodał: – Mamy wszystko dobrze rozplanowane. Myślimy o różnych wariantach….

Szkoleniowiec Polaków został również zapytany o formę Kamila Stocha, który został wycofany z zawodów w Lake Placid. – Z tego, co obserwuję, miał tydzień przerwy w domu i potem był trening. Zaczęliśmy od treningu w zeszłym tygodniu i skakał bardzo dobrze – przyznał Austriak.

Zobacz jeszcze: Zawodnik z akademii PSG oraz młodzieżowiec Feyenoordu przyjeżdża na testy medyczne do Wisły Płock

– Jeśli chodzi o Dawida, zaczął świetnie, był w doskonałej formie. W tym roku jak się spojrzy na cały harmonogram, jest mocno napięty, są dalekie wyjazdy i Dawid został ojcem, więc wszystkie te czynniki zebrały się razem i mocno go obciążyły, więc ostatnio trochę mu zabrakło świeżości zarówno, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, jak i kondycję mentalną – dodał.

Pierwszy konkurs medalowy w sobotę  już w sobotę 25 lutego. Trzymajmy kciuki za biało – czerwonych.