Plotki o możliwym transferze Neymara

0
41
Neymar; zdjęcie: GT: Twitter

Brazylijczyk może opuścić Parc des Princes pod koniec sezonu. Kontuzje i problemy poza boiskiem zagroziły jego miejscu w wyjściowym składzie. Dwa tygodnie temu, Neymar został zniesiony, w starciu PSG z Lille w Ligue 1. Była to jego czwarta kontuzja kostki w ciągu czterech lat. Czy to oznacza dla niego koniec w PSG?

Napastnik jest genialnym piłkarzem, światowej klasy showmanem i jednym z najlepszych, jacy kiedykolwiek grali w tę grę. Ale według władz PSG, jego poza boiskowe wybryki rozpraszają liderów Ligue 1.

Zobacz jeszcze: Zakaz transferowy dla Barcolony

Wszystko wskazuje na możliwe odejście gwiazdora w letnim okienku transferowym.  Zawodnik potrzebuje nowego startu, a klubowi być może lepiej będzie bez niego.

Neymar nie ma klauzuli odejścia, co oznacza, że PSG może skutecznie ustalić cenę wywoławczą. I jest mało prawdopodobne, że pozwolą tak cennemu zawodnikowi odejść na podstawie umowy o obniżonej stopie procentowej.

Przeczytaj także: Polacy w pierwszym dniu Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Stambule

Mimo to, w odpowiednich okolicznościach, wszystko jest możliwe. Niezależnie od tego, która drużyna go sprowadzi, wciąż dostaje dużo.

Talent Neymara jest nieziemski, wzbudza zainteresowanie poza boiskiem, co przekłada się na sprzedaż koszulek i znaczne przychody finansowe.

Neymar jest, jak już wspomniano, podatny na kontuzje, czasami problematyczny w szatni i egoistyczny na boisku.

Nie oznacza to jednak, że niektóre duże kluby nie będą skłonne spróbować ściągnąć gwiazdora.

Kto więc może go sprowadzić?